Karolina Chojnacka

Lexus stworzył kolekcję ubrań inspirowaną modelem NX

Specjalna linia ubrań to efekt współpracy Lexusa i projektanta obuwia Salehe Bembury’ego oraz marki Champion. Jest to już kolejny wspólny projekt Lexusa i Bembury’ego. Wcześniej amerykański projektant opracował wirtualny projekt wnętrza koncepcyjnego Lexusa LZ-F Electrified.

Lexus oraz amerykański projektant obuwia Salehe Bembury wspólnie opracowali nową kolekcję ubrań, która w twórczy sposób łączy charakterystyczne cechy designu obu marek. Kolekcja została oparta na ubraniach sportowych istniejącej od 1919 roku marki Champion.

Lexus X Salehe Bembury Electrified
Lexus X Salehe Bembury Electrified, fot. materiały prasowe / Lexus

Inspiracją dla tej współpracy, łączącej języki stylistyczne obu marek, stało się zaangażowanie Lexusa w elektryfikację samochodów. Bembury odniósł się do tego, jak Lexus kładzie nacisk na elektryfikację swojej gamy samochodów, tworząc nową, unikalną koncepcję stylistyczną. Jest to już kolejny wspólny projekt Lexusa i Bembury’ego. Wcześniej amerykański projektant opracował wirtualny projekt wnętrza koncepcyjnego Lexusa LZ-F Electrified.

Kolekcja Lexusa i Salehe Bembury’ego zawiera trzy elementy ubioru w stylu unisex – bluzę z kapturem, T-shirt i czapkę. Ich projekt łączy wyróżniki produktów Bembury’ego – jego logo i odcisk palca, oraz graficzne elementy Lexusa. Symbolem progresywnego podejścia jest zmodyfikowane logo Lexusa. Figura z łukowym sklepieniem, widoczna z przodu i z tyłu koszulki oraz bluzy, służy temu, aby połączyć elementy Lexusa i Bembury’ego w spójną całość. Graficzne akcenty na plecach tworzące ramę dla słowa electrified nawiązują do tylnych świateł nowego Lexusa NX.

Lexus X Salehe Bembury Electrified
Lexus X Salehe Bembury Electrified, fot. materiały prasowe / Lexus

Na bazę dla swojej kolekcji Lexus i Bembury wybrali linię Reverse Weave marki Champion i tak dobrali detale swojego projektu, aby uwydatnić narrację stojącą za tą linią. Na przykład, zastosowanie odblaskowego atramentu, który pojawia się na T-shircie i bluzie, reprezentuje ideę elektryfikacji. Tkanina otrzymała ciemnoszary kolor w niestandardowym procesie prania olejem, co nadaje jej niepowtarzalny wygląd. Kolorystyka kolekcji nawiązuje do wnętrza Lexusa NX, a ręcznie wykończona metka w języku angielskim i japońskim na obrębieniu z przodu zbiera w jednym miejscu wszystkie marki pracujące przy tym projekcie.

Ubrania unisex z nowej kolekcji są dostępne wyłącznie na stronie HBX.com.

Lexus X Salehe Bembury Electrified
Lexus X Salehe Bembury Electrified, fot. materiały prasowe / Lexus

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze