Karolina Chojnacka

Lexus ES 300h po liftingu – hybryda z wyższej półki. Co się zmienia?

Siódma generacja Lexusa ES zadebiutowała w 2018 roku, teraz, opierając się na sukcesie zaprezentowanego trzy lata temu modelu, inżynierowie Lexusa wynieśli na jeszcze wyższy poziom stylistykę, osiągi i luksus nowego ES 300h.

Lexus ES na rynek został wprowadzony został w 1989 roku i jest jednym z kluczowych modeli w segmencie ekskluzywnych limuzyn. Od debiutu sprzedano 2,75 milionów egzemplarzy tego modelu, a samochód dostępny jest w ponad 80 krajach. Teraz na drogi wyjeżdża odświeżona wersja Lexusa ES 300h.

Lexus ES 300h
Lexus ES 300h, fot. materiały prasowe / Lexus

Lexus ES 300h – co się zmienia?

Lexus ES 300 h zyskał bardziej nowoczesną stylistykę. W atrapie chłodnicy zredukowano liczbę żeber pionowych. Samochód ma nowe reflektory, których zmieniona konstrukcja wewnątrz kloszy nadaje im ostrzejszego wyrazu. Nowe są też wzory felg oraz kolory nadwozia – Sonic Gray oraz Sonic Platinium dostępne we wszystkich wersjach wyposażenia.

We wnętrzu samochodu wyświetlacz został wysunięty o 112 mm do przodu i przesunięty o 5 stopni w kierunku kierowcy, i jest teraz dostępny z funkcją dotykowej obsługi. W kabinie zobaczymy też nowy zegar analogowy, zaadaptowany z flagowej limuzyny LS, który otrzymał charakterystyczny wzór z literą L. Producent samochodów zapewnia też, że poprawił kształt i rozmieszczenie dźwigni oraz przycisków dla lepszej obsługi.

Lexus ES 300h
Lexus ES 300h, fot. materiały prasowe / Lexus

Lexus ES 300h – samoładujący napęd hybrydowy

Lexus ES 300h został wyposażony w samoładujący elektryczny układ hybrydowy czwartej generacji, o łącznej mocy układu 218 KM. Ma on zapewnić niższy poziom emisji spalin niż konwencjonalne silniki. Układ Lexusa ładuje się podczas jazdy, zwalniania i hamowania, co oznacza, że kierowca nie musi się martwić o stan baterii czy podłączać ES-a 300h do gniazdka.

Na napęd hybrydowy Lexusa ES 300h składają się wydajny, czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,5 litra, pracujący w cyklu Atkinsona, oraz silnik elektryczny.

Lexus ES 300h
Lexus ES 300h, fot. materiały prasowe / Lexus

Lexus ES 300h – zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Lexus ES został wyposażony w  najnowszą generację układu Lexus Safety System +2,5 oraz nowe adaptacyjne światła drogowe BladeScan.

Działanie Lexus Safety System +2,5 opiera się na jednosoczewkowej kamerze i radarze milimetrowym. Pakiet został rozbudowany o awaryjne wsparcie układu kierowniczego Emergency Steering Assist oraz udoskonalony system rozpoznawania pasa ruchu.

Stworzona przez Lexusa technologia BladeScan pomaga kierowcy lepiej widzieć pieszych oraz znaki drogowe bez oślepiania kierowców samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Lexus ES 300h
Lexus ES 300h, fot. materiały prasowe / Lexus

Lexus ES 300h – lepsze prowadzenie

Zgodnie z nową koncepcją prowadzenia i osiągów, zwaną Lexus Driving Signature, dopracowany został układ jezdny. Auto ma zapewniać lepsze wrażenia z jazdy, która powinna być bardziej komfortowa dzięki ulepszonemu tylnemu zawieszeniu, lepszej pracy pedału hamulca, a w wersji F SPORT adaptacyjnemu zawieszeniu o zmiennej sztywności (AVS). Powierzchnia styku stopy kierowcy z pedałem hamulca została zwiększona poprze zmianę kształtu tego elementu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze