Lewitująca deska od Lexusa – Wideo

Po kilkunastu miesiącach prac i zapowiedzi Lexus w końcu zaprezentował możliwości swojej nowej deski rodem z "Powrotu do przyszłości". Kto nie marzył o takim gadżecie w dzieciństwie?

Inżynierowie Lexusa przy pomocy doświadczonego deskorolkarza, Rossa McGourana oraz firmy evico specjalizującej się w technologii magnetycznej lewitacji, stworzyli Hoverboard, czyli gadżet wyciągnięty prosto z filmów science-fiction. 

Chociaż działanie tego gadżetu może wyglądać jak coś z pogranicza magii, to inżynierowie Lexusa przekonują jednak, że jest to wyłącznie fizyka połączona z odpowiednią technologią. Urządzenie wykorzystuje kriostaty, czyli zbiorniki w których nadprzewodniki schładzane są ciekłym azotem do temperatury -197 stopni Celsjusza.

Deska działa na torze zawierającym magnes stały. Dzięki temu pole magnetyczne pozwala zachować dystans między deską, a torem, powodując lewitację. W tym celu zbudowano specjalny tor w Barcelonie. Podobno jazda na takiej desce wcale nie jest łatwa, nawet dla deskorolkarza z 20-letnim doświadczeniem.

https://www.youtube.com/watch?v=awAzM9kTvC0

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze