Lewis Hamilton w samochodzie serii NASCAR

Mistrz Świata Formuły 1 - Lewis Hamilton oraz dwukrotny mistrz NASCAR Sprint Cup Series Tony Stewart, zamienili się samochodami i sprawdzili w nowej roli na legendarnym torze wyścigowym Watkins Glen International (USA). Wydarzenie podkreśliło ponad 30-letnią obecność Mobil 1 na torach wyścigowych.

Hamilton i Stewart są znani z ich doskonałego panowania nad autem oraz licznych sukcesów, które zdobywali jeszcze przed startami w Formule 1 i serii NASCAR.
fot. ExxonMobil

Podczas imprezy Mobil 1, Lewis Hamilton zasiadł za kierownicą Chevroleta Impali Mobil 1/Office Depot nr 14, którym na co dzień ściga się Tony Stewart. Natomiast Stewart wyjechał na tor bolidem Vodafone McLaren Mercedes MP4-23. Kierowcy pokonali okrążenie o długości 5.47 kilometra, które składa się z 11 zakrętów.

– Wiele razy zastanawiałem się, jak prowadzi się samochód serii NASCAR, który w porównaniu do bolidu F1 dostarcza całkowicie innych wrażeń z jazdy. Nie tylko kierowałem autem Tonyego Stewarta, dwukrotnego mistrza serii NASCAR, ale również dałem mu szansę poprowadzenia swojego bolidu. NASCAR to zupełnie inny świat. Prowadzenie Chevroleta nr 14 Mobil 1/Office Depot bardzo się różniło od tego, do czego jestem przyzwyczajony. Na szczęście Tony był świetnym instruktorem i szybko odnalazłem się w nowej sytuacji. Te auta są wrażliwe na ruch kierownicy i potężne oraz dają przyjemność z jazdy. To był wspaniały dzień. Watkins Glen jest torem ze wspaniałą historią wyścigów Formuły 1. W 1974 roku zespół McLaren wraz z Emersonem Fittipaldim, zdobył tytuł Mistrza Świata Kierowców i Konstruktorów – powiedział Lewis Hamilton.

Tony Stewart, podobnie jak Lewis Hamilton, może pochwalić się wieloma sukcesami w różnych seriach  wyścigowych. Jest jednym z najbardziej utalentowanych kierowców swojego pokolenia. Po zdobyciu mistrzostwa Auto Club Stanów Zjednoczonych i IZOD IndyCar Series, Stewart został jednym najlepszych kierowców serii NASCAR Sprint Cup. Do tej pory Stewart zdobył dwa mistrzowskie tytuły (w 2002 i 2005 roku) oraz wygrał 39 wyścigów. Do niego należy też najlepsza statystyka zwycięstw z rzędu – 12 sezonów z co najmniej jedną wygraną wyścigu.
fot. ExxonMobil

– Zawsze interesowały mnie auta z odkrytym nadwoziem, które ścigają się w serii Formuły 1. Poczucie mocy bolidu zespołu Vodafone McLaren Mercedes MP4-23 było wspaniałe, a jazda nim na takim torze oraz w obecności fanów wyścigów samochodowych spowodowały, że wydarzenie to było jeszcze bardziej wyjątkowe. Nigdy nie zapomnę tego doświadczenia” – powiedział Tony Stewart, dwukrotny mistrz NASCAR Sprint Cup Series.

 

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze