Lewis Hamilton stworzy ekstremalnego Mercedesa

Podczas Festiwalu Szybkości w Goodwood pojawił się Mercedes AMG GT R. Tuż obok najmocniejszego modelu z Affalterbach pojawił się Lewis Hamilton, który zapowiedział prace nad nowym supersamochodem.

W rozmowie z zagranicznymi dziennikarzami Lewis Hamilton powiedział, że został zaproszony do prac nad projektem GT R. Jednak prace nad nim były już na tak zaawansowanym poziomie, że wiele jego pomysłów nie można było już wdrożyć.

Hamilton zapowiedział, że rozmawiał już z władzami marki na temat specjalnej, limitowanej serii sygnowanej jego inicjałami. Nie wiemy jeszcze, czy będzie to zupełnie nowy model. Być może powstanie kolejna wersja specjalna Mercedesa AMG GT.

Kierowca Formuły 1 nie zdradził zbyt wiele sekretów na temat swojego pomysłu, ale stwierdził, że nikt nie jest w stanie ustawić parametrów samochodu, tak jak on. Dodał też, ze nowy model będzie zapewniał doznania zbliżone do bolidu Formuły 1. 

Póki co na rynek wchodzi limitowana wersja Mercedesa AMG GT R wyposażona w agresywniejsze nadwozie oraz zestaw dodatków wykonanych z włókna węglowego. dzięki temu auto jest lżejsze o kilkadziesiąt kg. W porównaniu z wersją GT S jest także mocniejszy. Jednostka V8 o pojemności czterech litrów dostarcza 577 KM maksymalnej mocy i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki zastrzykowi energii auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 318 km/h.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze