Lewis Hamilton przedłużył kontrakt z Mercedesem! Brytyjczyk zostaje w F1... ale tylko na jeden sezon?

08 lutego 2021
Czy w sezonie 2021, Lewis Hamilton zdobędzie rekordowy, ósmy tytuł mistrza świata?

Koniec plotek, domysłów, teorii spiskowych. Lewis Hamilton podpisał kontrakt z zespołem Mercedesa i zostaje w Formule 1.Mercedes poinformował, że przedłuża kontrakt z Hamiltonem, ale... w komunikacie jest mowa tylko o sezonie 2021.

Negocjacje, które miały być tylko formalnością, trwały wyjątkowo długo, rozpalając serca i umysły fanów Formuły 1 na całym świecie. Plotkowano o niebotycznej kwocie pieniędzy, którą chciał Hamilton, a której Mercedes nie chciał mu zapłacić. Dyskutowano o potencjalnym czasie trwania kontraktu. 

Sezon 2021 będzie dziewiątym wspólnym sezonem Hamiltona i Mercedesa. Brytyjczyk wyznał:

Jestem podekscytowany, że przede mną w dziewiąty sezon z moimi kolegami z zespołu Mercedesa. Nasz zespół osiągnął razem niesamowite rzeczy i nie możemy się doczekać dalszego budowania naszego sukcesu, jednocześnie dążąc do ciągłego doskonalenia, zarówno na torze, jak i poza nim.

Jestem równie zdeterminowany, aby kontynuować podróż, którą rozpoczęliśmy w zeszłym sezonie, aby uczynić sporty motorowe bardziej zróżnicowanymi dla przyszłych pokoleń i jestem wdzięczny, że Mercedes bardzo wspiera moje wezwanie do rozwiązania tego problemu. Z dumą mogę powiedzieć, że w tym roku kontynuujemy ten wysiłek, tworząc fundację poświęconą różnorodności i integracji w motorsporcie. Inspiruje mnie wszystko, co możemy razem zbudować i nie mogę się doczekać powrotu na tor w marcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!