Letnia kolekcja odzieży Harley-Davidson

Wraz z nadejściem cieplejszych miesięcy Harley-Davidson zaprezentował swoją nową letnią kolekcję MotorClothes, zarówno odzieży na motocykl, jak i po zejściu z niego.

Kolekcja czerpie inspiracje z zakurzonych dróg amerykańskich pustkowi oraz pozwala jej użytkownikom wyrazić swój indywidualny styl. Wzornictwo odzieży w nowej kolekcji, wyróżniające się strukturalnymi, cieniowanymi efektami oraz wyblakłymi szwami, przywodzi na myśl rozległe i oddalone od gwaru amerykańskie bezdroża. Odzież występuje w ciepłych i przykurzonych odcieniach neutralnych.

Tegoroczna kolekcja odzwierciedla atmosferę jazdy po bezkresach przy donośnym wtórze silnika. W tym sezonie nacisk położono na wytrzymałość i wielofunkcyjność, czemu służy zastosowanie solidnych materiałów. Funkcja Warm Weather chroni odzież zarówno kierowcy, jak i pasażera przed przemoknięciem i przegrzaniem, oraz nadaje ubraniom charakterystycznego wyglądu. Dzięki możliwości wyboru modelu z siatką lub odzieży wykonanej z lekkich, szybkoschnących tkanin, nawet w najcieplejsze dni motocykliści mają zapewniony komfort jazdy.

Tegoroczna damska kolekcja letnia składa się z odzieży wzbogaconej o elementy ażurowe i cieniowane. Odzież występuje w ciepłych i przykurzonych odcieniach neutralnych. Ozdabiające kolekcję chwasty i pióra nadają motocyklistkom niepowtarzalnego stylu, a elementy takie jak krzyżowe sznurowanie na plecach stanowią niezwykle oryginalny ornament.

Męska kolekcja letnia 2017 jest różnorodna pod względem barw, charakteru i struktur. Wykonane z bawełny i szyte kontrastującymi nićmi ubrania zdobią wyraziste haftowane wzory. Niektóre modele koszulek mają wszyty karczek zapewniający wygodę w gorące dni.

Produkty z letniej kolekcji można kupić w lokalnym salonie Harley-Davidson.

Najnowsze

„Women’s Challenge 4×4” – kobiecy rajd off-road w międzynarodowej obsadzie

Doświadczone zawodniczki oraz debiutujące w off-road'zie dziennikarki, lekarki i projektantki mody wystartują w rajdzie "Women's Challenge 4x4", jedynej tego typu imprezie w Polsce.

Już w sobotę, 24 czerwca w Wiśle rusza pierwsza edycja zawodów wzorowanych na „Shemud 4×4”, rajdzie odbywającym się w tropikalnej, malezyjskiej dżungli. Wezmą w nim udział damskie załogi z Polski, Słowacji i Belgii.  

Women’s Challenge 4×4″ jest rajdem, który ma zachęcać do rozpoczęcia przygody z off-road’em, a także dać doświadczonym zawodniczkom możliwość sprawdzenia się w wymagającym terenie” – zapowiada organizatorka, Dagmara Kowalczyk. „Krótkie, techniczne odcinki specjalne przejeżdżane będą na czas. Czekają nas emocje sięgające zenitu!”.

Do wyboru są trzy klasy: Extreme (najtrudniejsza, dla doświadczonych teamów), Adventure (dla początkujących) oraz Gość. I tu, jako drugi pilot może startować mężczyzna. Jego zadaniem będzie pomoc damskiej załodze bezpośrednio na odcinku specjalnym. „Będzie mógł doradzać, pokazywać, jak i gdzie kierować auto. W tej roli mogą sprawdzić się mężowie, synowie, ojcowie, bracia czy zaprzyjaźnieni fani off-road’u. Dla początkujących dziewczyn przygotujemy trasę, na której będą mogły przekonać się, ile frajdy daje jazda w terenie.

Rajd odbędzie się 24 czerwca 2017 roku w Wiśle. Na rynku zaplanowano uroczysty start, na zlokalizowanym kilka kilometrów dalej torze „Pod Piramidą”, prywatnym obiekcie z różnorodnym terenem i przepięknym widokiem na całe Beskidy, odcinki specjalne. Wszystkie próby będą zlokalizowane bardzo blisko siebie i do każdego będzie można dojść pieszo.  „Zależy nam, żeby coraz więcej osób na własnej skórze przekonało się, ile radości daje jazda 4×4, a off-road przestał kojarzyć się z rozjeżdżaniem lasów i stał się okazją do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu” – mówią organizatorzy.

Pomysł zorganizowania off-road’owego rajdu dla kobiet w takiej formule, przywiozła z Malezji Dagmara Kowalczyk. Dziennikarka i kierowca rajdowy uczestniczyła w rajdzie „Shemud 4×4” organizowanym przez Narimah Samat, muzułmankę mieszkającą w Kuala Lumpur. Przeprawę przez dżunglę pokonały i zawodniczki w hidżabach i Europejki, nie miały znaczenia pochodzenie, kolor skóry czy wiara. Kobiety z Malezji, Sri Lanki, Włoch, Tajlandii, Czech i Indonezji połączyła wspólna, off-road’owa pasja. „Narimah bardzo chciała zaprosić do siebie polską załogę, stąd nagrodą główną „Women’s Challenge 4×4″ jest wpisowe na rajd w Malezji”.

Rajd „Women’s Challenge 4×4” wspierają Miasto Wisła, Dragon Winch, Auto Partner, Grupa Cargo, Inż Bud, Furelle, tor Pod Piramidą i Motocaina.pl.

Informacje o rajdzie: www.womenschallenge.pl. Na bieżąco można śledzić fan page zawodów na Facebooku:  https://www.facebook.com/Womens-Challenge-4×4

Zapisy przyjmowane są pod adresem: biuro@womenschallenge.pl.

Najnowsze

Emirates SkyCargo przewozi auto zaprojektowane w Emiratach Arabskich

linie lotnicze cargo należące do Emirates, przetransportowały pierwszy samochód zaprojektowany i wykonany w całości na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Francji, gdzie weźmie udział w prestiżowym wyścigu 24h Le Mans.

Design-1 to auto sportowe zaprojektowane i zbudowane w całości na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich przez firmę Jannarelly Automotive we współpracy z Equation Composites LLC, która jako pierwsza zdobyła licencję na produkcję samochodów w tym kraju. Jannarelly Design-1 to lekki, retrofuturystyczny pojazd inspirowany wyglądem klasycznych aut sportowych lat 60. ubiegłego wieku, wykonany z nowoczesnych materiałów kompozytowych. Nad samochodami wycenianymi na 70-90 tysięcy dolarów pracuje niewielki zespół specjalistów Equation Composites, dzięki czemu każde auto może zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. 

W celu przetransportowania Jannarelly Design-1 z Dubaju do Lyonu przewoźnik współpracował z Prodex Worldwide, firmą spedycyjną świadczącą specjalistyczne usługi transportowe, logistyczne i magazynowania towarów m.in. w branży lotniczej i samochodowej. Ponadto Emirates SkyCargo oferuje specjalistyczne rozwiązanie transportowe – Emirates SkyWheels – do przewozu samochodów luksusowych i klasy premium.

Zobacz załadunek samochodu Jannarelly Design-001 w podróży z Dubaju do Lyonu.

Wspaniałe samochody latają pierwszą klasą
Emirates SkyCargo regularnie przewozi pojazdy luksusowe i klasy premium o wysokiej wartości samolotami pasażerskimi i towarowymi w obrębie globalnej siatki połączeń obejmującej ponad 155 kierunków. Nad ich transportem czuwa doświadczony zespół specjalistów wyszkolonych w zakresie załadunku i rozładunku pojazdów z zachowaniem największej ostrożności.

Emirates SkyCargo współpracuje z czołowymi producentami i kolekcjonerami samochodów na rzecz ułatwienia międzykontynentalnego przewozu aut. Niedawno przewoźnik wykonał specjalistyczną usługę Emirates SkyWheels na zamówienie firmy Jaguar Land Rover, transportując samochody z Wielkiej Brytanii na testy do Chicago. W listopadzie 2016 roku linie Emirates SkyCargo zostały jednym ze sponsorów inauguracyjnej edycji konkursu Gulf Concours, przewożąc do Dubaju wiele rzadkich, klasycznych i nowoczesnych samochodów luksusowych z całego świata. 

Przewoźnik dysponuje nowoczesną flotą złożoną z 258 samolotów szerokokadłubowych, w tym 15 samolotów towarowych – 13 Boeingów 777F i dwóch Boeingów 747-400ERF – a także nowoczesnym zapleczem transportowym w terminalach cargo lotnisk Dubai International oraz Dubai World Central.

Najnowsze

Jaguar E-PACE – kolejnym SUVem Jaguara

Jaguar uchyla rąbka tajemnicy i publikuje zdjęcie kompaktowego SUVa.

Jaguar E-PACE uzupełnia portfolio SUV-ów marki, dołączając do modelu F-PACE – Światowego Samochodu Roku 2017, który przyczynił się zwiększenia globalnej sprzedaży samochodów Jaguar aż o 83% w zeszłym roku oraz do koncepcyjnego, elektrycznego modelu I-PACE, który trafi do produkcji już w 2018 roku.

Ian Callum, Jaguar Design Director, powiedział: “Połączenie sportowej sylwetki nadwozia z osiągami typowymi dla samochodów marki Jaguar daje pewność, że obok modelu E-PACE nikt nie przejdzie obojętnie. Każdy Jaguar został zaprojektowany tak, aby pobudzać zmysły”.

Jaguar E-PACE wykorzystuje napęd na wszystkie koła AWD montowany w innych modelach Jaguar, gamę jednostek napędowych z rodziny Ingenium, system multimedialny najnowszej generacji a także nowoczesne systemy bezpieczeństwa czynnego oraz biernego.

Światowa premiera kompaktowego SUV-a została zaplanowana na 13 lipca 2017 roku.

Najnowsze

#4fathers – Mercedes-Benz i relacje ojca z dziećmi

Z okazji Dnia Ojca, Mercedes-Benz uruchamia nową platformę komunikacyjną. Jej główną tematyką będą relacje ojca z dziećmi.

Osią platformy komunikacyjnej #4FATHERS są treści skierowane do ojców, które opowiadają o tym, jak budować relacje z dziećmi. W artykułach natywnych Mercedes-Benz promuje wspólne, aktywne spędzanie czasu i podpowiada gotowe pomysły na rodzinne przygody. Opowiada o sztuce ojcostwa, bezpieczeństwie, o tym jak uczestniczyć w życiu dziecka, wspierać je, okazywać uczucia. Oczywiście w tle pojawiają się przystosowane do potrzeb rodziny samochody spod znaku „Gwiazdy”. Data uruchomienia nowej platformy nie jest przypadkowa – przypada na święto wszystkich Tatusiów, czyli Dzień Ojca.

Wszystkie artykuły Mercedes zebrał na dedykowanej stronie internetowej – 4fathers.pl. Na potrzeby kampanii powstały też dwa filmy i sesje zdjęciowe.


Najnowsze