Edyta Klim

„Let’s Ride”, czyli motocykl dla niewidomych i niedowidzących

Aldona, motocyklistka z Litwy, zorganizowała w Wilnie pierwszą wycieczkę motocyklową dla osób niewidomych i niedowidzących.

Aldona Temperatura (Pieva) jest nauczycielką, dziennikarką, DJ-em, organizatorką i uczestniczką rajdów enduro. Pewnego dnia postanowiła zrealizować pomysł na przybliżenie motocykli osobom niewidomym i niedowidzącym:

– Jazda motocyklem daje takie radosne poczucie wolności, a ludzie, którzy nie widzą, nie mogą samodzielnie jeździć motocyklem. Pomyślałam, że może po prostu podarujemy im to poczucie wolności? Inicjatywa przyciągnęła tak wiele osób i myślę, że było to dobre zarówno dla jeźdźców, jak i ich pasażerów – mówi Aldona.

Intensywne przygotowania trwały miesiąc i wcale nie były łatwe. Przede wszystkim pomysł musiał zyskać rozgłos, a Aldona musiała zgromadzić chętnych motocyklistów i w pewnym sensie nieznajomym zaufać. Starała się zachować grupy znajomych i tak dopasowywać kierowcę do pasażera oraz do grupy, by w swoim towarzystwie czuli się dobrze. Chętnych na przejażdżkę z Litewskiego Stowarzyszenia Niewidomych i Niedowidzących było tak wielu, że brakowało motocykli. Na szczęście udało się zorganizować podwójne kursy. Łącznie w akcji wzięło udział ok. 150 osób.

Organizatorka mogła liczyć na wsparcie lokalnej policji, dzięki czemu przejazd przez miasto mógł odbyć się bezkolizyjnie, a krótka trasa za miastem kończyła się wspólnym posiłkiem. Inicjatywa podarowała wiele radości osobom niewidomym i niedowidzącym. Zmieniła postrzeganie motocyklistów, dała wiele nowych wrażeń i pozytywnej energii.

Blog Aldony: https://motorcyclistshe.wordpress.com/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze