Lesley Busby i Carine Giachetti – projektantki Nissana opowiadają o nowym crossoverze Nissan Juke

Kolorystka Nissana Lesley Busby oraz projektantka kolorów, materiałów i wykończenia Carine Giachetti sięgają do swoich wieloletnich doświadczeń, a ponadto czerpią inspirację z otaczającego je świata, dobierając kolory dla produkowanego od wielu lat miejskiego crossovera.

„W ciągu ostatnich lat oczekiwania klientów wobec wzornictwa znacznie wzrosły” — mówi Lesley Busby. „Dzięki nowym cyfrowym platformom cały świat jest dosłownie w zasięgu ręki, więc ludzie są bardziej na bieżąco z trendami stylistycznymi i informacjami niż kiedykolwiek wcześniej. Nadążanie za tymi oczekiwaniami jest dla nas fascynującym wyzwaniem, któremu staramy się sprostać właśnie w nowym Nissanie Juke. Możemy zaoferować klientom nowy poziom personalizacji i jakości. Jest to dla nas niezwykle satysfakcjonujące”.

Lesley Busby i Carine Giachetti pracują w zlokalizowanym w centrum Londynu studiu projektowania samochodów, w którym powstały pierwsza i druga generacja Nissana Juke. Stamtąd kierują innowacjami w zakresie projektowania i kolorystyki.

„Siedziba Nissan Design Europe znajduje się w samym sercu Londynu, mamy więc bezpośredni kontakt z nową i starą architekturą, a także z nowoczesną sztuką i najnowszą modą. Wszystkie te czynniki inspirowały nas do wykreowania na nowo estetyki Nissana Juke. Pomogły nam w dopracowaniu palety dostępnych kolorów oraz w wyborze opcji, które utrzymają się w modzie przez najbliższe lata” — powiedziała Carine Giachetti.

Nowa wersja wyposażenia N-Design pozwala autentycznie zindywidualizować konkretny egzemplarz Nissana Juke. Dostępne są różne kombinacje kolorów nadwozia, dachu i tapicerki. Klienci mogą dostosować styl własnego samochodu, wybierając spośród 21 kombinacji nadwozia i wnętrza, aby uzyskać najwyższy poziom personalizacji. 

Projektanci zadbali o miękkie w dotyku materiały na desce rozdzielczej i drzwiach, a także o precyzję szwów opcjonalnej tapicerki z tworzywa Alcantara®. Przygotowano trzy wyraziste warianty wykończenia N-Design: Midnight, Urbaniser i The Juke.

Carine Giachetti dodaje: „W naszej pracy piękne jest to, że czerpiemy inspirację od tak wielu ludzi oraz z mnóstwa miejsc. W przypadku nowego crossovera Juke nie tylko współpracowaliśmy z Nissan Technical Centre Europe i naszymi kolegami z Japonii, ale także czerpaliśmy z bogatych zasobów londyńskiej sceny designu i sztuki”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze