Lekki kask motocyklowy – Airoh Aviator

Nie tylko kobiety - motocyklistki, ale również panowie jeżdżący na jednośladach terenowych, przy wyborze kasku zwracają baczną uwagę na jego masę. Wiadomo przecież, że podczas dłuższych treningów, czy jazdy offroad, każdy gram jest na wagę złota - dlatego Airoh prezentuje jeden z najlżejszych kasków świata.

 

fot. Airoh

Niedawno pisałyśmy o specjalnej edycji kasku, w którym swoje ekscesy motocyklowe wyprawia Travis Pastrana – AGV AX-8 (czytaj więcej tutaj). Jego masa wynosi 1150 gram i jest zbliżona do masy większości kasków motocyklowych przeznaczonych do jazdy enduro / cross. Tymczasem włoska firma zaprezentowała w zeszłym roku Airoh Aviator – model do tej pory świetnie się sprzedaje i po zmianach – właściwie jedynie kolorystycznych – wjeżdża na rynek w sezonie 2012.

Głównym atutem Aviatora – zgodnie z nazwą – jest jego niewielka masa – tylko 950 gram. Skorupa kasku została wykonana z kompozytu, w którego skład wchodzi włókno węglowe i kevlar. W Polsce model ten dostępny jest w trzech rozmiarach, ale na chętnych na zakupy za granicą czeka pełna rozmiarówka (XS-XL) i conajmniej dziewięć rodzajów malowania (w tym 222 Replica i Monster).

fot. Motocaina.pl

Airoh Aviator kryje w sobie rozbudowany system wentylacji. Znajdziemy w nim wyloty na szczęce (z wymiennym filtrem przeciwpyłowym, który swobodnie możemy prać w pralce), wyloty tylne oraz wyloty górne z możliwością zakrycia. Efekt? Prawdopododnie, nawet w największe upały nie grozi nam udar.

Kask ten został wyposażony także we wkładkę z oddychającej tkaniny sanitized, dzięki czemu skóra nam się nie odparzy. Każdy dbający o higienę zapewne doceni możliwość łatwego wyciągnięcia wkładki i uprania. Bezpieczeństwo motocyklisty po ewentualnym wypadku zapewnić ma system Emergency Fast Take (szybkiego zdejmowania), dzięki któremu poszkodowany nie jest narażony na dodatkowe urazy głowy i karku podczas zdejmowania kasku przez pomoc medyczną. Sprawne zapinanie i odpinanie kasku – nawet w rękawiczkach motocyklowych – umożliwia klamra (typ DD).

Aviator ozdobiony jest spojlerem z przodu i z tyłu, ma regulowany daszek z osłoną przeciwbłotną (błyskawicznie demontowalny), gumowy nosek, gumowaną krawędź dolną – całość nie tylko wygląda rasowo, ale jest ergonomicznie, wygodnie zaprojektowane.

Ceny tych modeli zaczynają się od 1990 złotych (zależy od malowania).

 

Airoh Aviator w malowaniu Monster.
fot. Airoh

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze