Legendarny symbol Alfy Romeo “Quadrifoglio Verde” na specjalnym kasku Jorge Lorenzo

31 maja 2014
Dwa dni temu zaprezentowany został wyjątkowy kask, który wielokrotny motocyklowy Mistrz Świata Jorge Lorenzo - fan marki Alfa Romeo, który przez cały 2014 rok będzie stał u jej boku - założy po raz pierwszy dziś z okazji kwalifikacji do Grand Prix na torze Mugello, do szóstego etapu Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP 2014.
Loading module...

Pierwszy ze specjalnej serii przewidzianej na ten sezon, wyjątkowy kask posiada legendarne logo „Quadrifoglio Verde", symbol, który od roku 1923 wyróżnia najbardziej sportowe samochody Alfa Romeo, nie tylko te, które ścigają się na torach wyścigowych całego świata, ale również w niektórych, bardziej sportowych wersjach z seryjnej produkcji.

Symbol Alfy Romeo “Quadrifoglio Verde” na specjalnym kasku Jorge Lorenzo

fot. Alfa Romeo
Alfa Romeo 4C na torze w Mugello

fot. Alfa Romeo

Kask, który Lorenzo założy na torze Mugello wymagał 40 godzin pracy, aby odtworzyć wyjątkową grafikę, zaprojektowaną bezpośrednio przez samego Jorge, który uczestniczył również w każdym etapie jej realizacji. Czasza kasku została najpierw poddana obróbce papierem ściernym, następnie  zaprojektowana i polakierowana, używając specjalnych winylowych szablonów i zindywidualizowana specjalnymi naklejkami.  Powstał w ten sposób wyjątkowy rekwizyt, „składający hołd" jednemu z najbardziej znanych sportowych symboli w świecie motoryzacji:  czterolistnej zielonej koniczynce - „Quadrifoglio Verde" Alfa Romeo.

Publiczność będzie mogła podziwiać legendarny symbol w kolorze zielonym umieszczony po obu stronach kasku, w pobliżu wizjera, na którym znajduje się  logo Alfa Romeo - ten sam symbol umieszczony jest w górnej części - natomiast  seria małych czerwonych koniczynek zdobi boczne pasy w kolorze czerwonym Alfa.  Grafikę uzupełnia napis Alfa Romeo umieszczony w części tylnej.

Kierowca teamu Movistar Yamaha MotoGP, Jorge Lorenzo - jedyny hiszpański kierowca, który zdobył dwa tytuły w królewskiej klasie wyścigów motocyklowych - wybrał symbol zielonej czterolistnej koniczynki, która zadebiutowała w Alfie Romeo RL prowadzonej przez Ugo Sivocciego, który w 1923 roku wygrał XIV edycję wyścigu Targa Florio. Od tamtej chwili wszystkie wyścigowe Alfy były wyróżniane tym znanym na całym świecie symbolem przynoszącym szczęście, tym samym, który później wyróżniał także niektóre, bardziej sportowe, Alfy Romeo z seryjnej produkcji.

Symbol Alfy Romeo “Quadrifoglio Verde” na specjalnym kasku Jorge Lorenzo

fot. Alfa Romeo

Startujący Yamahą YZR-M1, wielokrotny Mistrz Świata Jorge Lorenzo, demonstrować będzie logo Alfy Romeo zarówno na kombinezonie, jak i na kasku zakładanym w Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP 2014, przypieczętowując triumfalny alians jednego z najbardziej znanych i cenionych na arenie międzynarodowej kierowców oraz ponad stuletniej marki samochodowej, która doskonale wyraża styl i włoskie doświadczenia w dziedzinie motoryzacji, połączone w jedną całość z duchem zwycięstwa, na który składają się walka i rywalizacja.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!