Legendarna włoska wycieczka

Marzysz o podróży motocyklem po Włoszech? Podpowiadamy, jak można to zrealizować!

Tak wyglądała trasa w ubiegłym roku.
fot. Dainese

Dainese oraz AGV po raz trzeci z rzędu organizują Italian Legendary Tour (ILT). Po dwukrotnym sukcesie, włoskie marki postanowiły ponownie stworzyć dla swoich klientów tą wyjątkową imprezę. Aby stać się szczęśliwcem, który wyruszy w podróż po malowniczych zakątkach Włoch, należy zakupić produkty marki Dainese albo AGV. Za każde wydane 250€ otrzymamy kupon biorący udział w losowaniu. Na 16 szczęśliwców będzie czekać zaproszenie na tą niezwykła wycieczkę. Rozpocznie się ona 7 września, kawalkada motocykli wyruszy z siedziby głównej Dainese w Vicenza, po czym uczestnicy będą przemierzać Alpy i zakończą podróż w Turynie. Oczywiście jak przystało na ILT nie zabraknie gości specjalnych. W tym roku będą to Giacomo Agostini, Marco Lucchinelli, Carl Fogarty and Marco Simoncelli – legendy włoskiego motocyklizmu.

Na uczestników, czekać będą motocykle: DUCATI Diavel, BENELLI Tnt, HONDA Vfr, Brutale oraz YAMAHA Super Tenéré. Chcesz zasmakować włoskiej przygody? Nie trać czasu. Promocja trwa od teraz do 16 lipca.
Najnowsze

Posypią się kary za niezapłacone parkometry!

W 2003 roku, nie zapłaciłeś za parkowanie? Komornik będzie Cię ścigał!

fot.parkometr.pl

Warszawa boryka się z dziurą budżetową, coraz głośniej słychać, że ruszy machina egzekucji, związanych z tzw. opłatami dodatkowymi. Komornicy w imieniu stolicy, będą egzekwować pieniądze od ponad 16 tys. kierowców, którzy w latach 2003-2011 nie zapłacili za parkometry uliczne. A jest co egzekwować! Warszawiacy mają do zapłacenia ponad 35 mln zł. Kara za nie uiszczenie opłaty wynosi 50zł, rekordziści mają na swoim koncie, wezwania do zapłaty w wysokości ponad kilku tysięcy złotych. Według Zarządu Dróg Miejskich, należność ta nie przedawnia się po pięciu latach. Prawnicy stołecznego ratusza, podkreślają, że zaległe opłaty przedawnią się dopiero po 10 latach!

Niestety, pomimo, że ZDM domaga się uiszczenia opłat, nie ułatwia kierowcom sytuacji, gdyż w mieście znajduję się jedna kasa, która jest czynna tylko w dni powszednie w godz. 9:30-15.

Najnowsze

MINI Coupe

Motocaina już wie, jak będzie wyglądał najnowszy model MINI!

Niedawno grupa BMW potwierdziła, iż z końcem roku do sprzedaży wejdzie najnowszy model ze stajni MINI – Coupe. Marka MINI po raz pierwszy zaprezentowała, koncepty Coupe oraz Roadstera podczas wystawy we Frankfurcie w 2009.

Mini – Coupe.
fot. MINI

Samochód, który będzie dostępny z końcem roku, nie wiele różni się od prezentowanego  prototypu. Model Coupe ma dostarczyć nam jeszcze więcej adrenaliny. Niemiecka firma, zapewnia, że dobór parametrów, ma sprawić, iż auto będzie się prowadziło niczym gokart.

Mini – Coupe.
fot. MINI

Samochód napędzany będzie silnikiem benzynowym o mocy 122 KM, a wersja oznaczona Cooper SD, będzie wyposażona w jednostkę wysokoprężną o mocy 143 KM. Oczywiście nie zabraknie, także usportowionych jednostek S Coupe (184KM) i John Cooper Works Coupe (211KM), który do 100km/h rozpędzi się w 6, 4 sekund oraz osiągnie prędkość maksymalną 240 km/h.

Mini – Coupe.
fot. MINI

Mini Coupe to samochód dwuosobowy, jego zawieszenie zostało obniżone o 2, 9 cm względem zwykłego mini. Auto zostało wyposażony w spoiler, który automatycznie podniesie się, gdy przekroczymy 80km/h.

Mini – Coupe.
fot. MINI

Najnowsze

Polka kupuje samochód

Pisałyśmy już o tym, że kupienie samochodu jest niczym znalezienie idealnego partnera. Ale jak to konkretnie jest w przypadku polskich kobiet? Zastanawialiście się, na jakie czynniki zwraca uwagę Polka kupując samochód?

fot. blogspot

Według ostatnio przeprowadzonych sondaży ProfiAuto.pl, kobiety wybierając samochód, nie kierują się marką, ani ceną, ale przede wszystkim wyglądem oraz parametrami technicznymi pojazdu. Jedynie 16% badanych zadeklarowało, że najważniejsza jest dla nich cena. Tylko 22% pań odpowiedziało, że zwracają uwagę na markę. Najwięcej kobiet, oddało głosy na wygląd oraz dane techniczne.Skąd taka zmiana tendencji… kiedyś, przecież najważniejszym atrybutem był kolor?

Teraz, coraz więcej kobiet interesuje się osiągami samochodów, ponieważ zwiększył się dostęp do prasy specjalistycznej. Panie zaczynają, zwracać uwagę na spalanie, przyspieszenie, komfort prowadzenia. W chwili obecnej zanika przydomek „babski samochód”. Już nie ma, takiej marki motoryzacyjnej, której nie prowadziłaby kobieta. Dlatego, coraz częściej kobiety idą na kompromis przy wyborze auta, ważny jest wygląd, lecz nie stawiamy go już na pierwszym miejscu.

Najnowsze

„Wielka Wyprawa na Południe”

Sezon w pełni, wielu z was, wybiera się właśnie z rodziną na urlop. Aby całkowicie nie odrywać się od pasji motocyklowej... mamy dla was, propozycję książkową.  

fot. media2

Kto z nas nie śledził „Wielkiej Wyprawy” („Long Way Round”)? Podróży motocyklowej, dwójki przyjaciół Ewana McGregora oraz Charleya Boormana. Od jakiegoś czasu w naszych księgarniach dostępna jest druga część przygód tych motocyklistów. Aktorzy trzy lata, po zakończeniu pierwszej podróży, ruszyli razem w dół naszego globu, aby przemierzyć Afrykę.

„Wielka Wyprawa na Południe” była nie mniej emocjonująca, niż pierwsza, ponieważ do grupy dołączyła Eve – żona McGregora.

Jak na przebieg wyprawy wpłynęła obecność świeżej upieczonej motocyklistki, czy zmieniło to tempo oraz atmosferę panującą w grupie? Dowiecie się tego wszystkiego z tej książki, pełnej pasji, humoru, ciekawostek z trasy liczącej 25 000km.

Z pewnością tytuł ten, zainspiruję nie jedną osobę do ruszenia w drogę, ponieważ wszystko zaczyna się od marzeń.

 

Najnowsze