Leasing operacyjny, czyli jak jeździć nowym autem bez formalności

Leasing na samochód to jedna z najbardziej popularnych form finansowania zakupu samochodów. W niektórych przypadkach już przy racie kilkuset złotych miesięcznie można jeździć zupełnie nowym samochodem i to bez konieczności dokonywania wysokiej wpłaty wstępnej.

Leasing na samochód to dla wielu osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest szansą na jeżdżenie nowym i bezpiecznym samochodem bez wykładania gotówki. Leasing samochodów osobowych pozwala bowiem często na sfinansowanie nowego samochodu bez konieczności dokonywania nawet wpłaty wstępnej. De facto można jeździć nowym samochodem, nie mając dużych zasobów gotówki. Jedyne, czego oczekuje firma leasingowa, to terminowa spłata miesięcznych rat leasingowych.

Leasing na samochody osobowe to ważny instrument finansowy

Samochody osobowe czy dostawcze w przypadku wielu przedsiębiorstw są narzędziem umożliwiającym zarobkowanie. Usterka pojazdu często może oznaczać przestój w pracy, a do tego może wygenerować poważne koszty związane z naprawą samochodu. Z tego właśnie względu posiadanie nowego i sprawnego parku pojazdów czy nawet pojedynczego samochodu w leasingu jest tak ważne. Liczy się bowiem niezawodność, bezpieczeństwo i koszty użytkowania samochodu, które dają się przewidzieć.
Leasing na samochód spełnia wszystkie te warunki, zwłaszcza jeśli mówimy o leasingu samochodu nowego.

Dlaczego samochód w leasingu jest wygodny?

Wygodna jest już sama usługa leasingu operacyjnego. By stać się użytkownikiem nowego samochodu w leasingu, wystarczy jedynie wybrać interesujący nas model samochodu. Doradca Carefleet S.A. podpowie, która z opcji leasingu operacyjnego będzie w największym stopniu odpowiadała potrzebom przyszłego leasingobiorcy. Ten zaś nie musi nawet szukać po salonach dilerskich interesującego go egzemplarza samochodu. Carefleet współpracuje bowiem z wieloma dilerami, u których ma wynegocjowane lepsze ceny oraz szybsze terminy dostaw pojazdów.
Po dokonaniu wyboru auta, jak również ustaleniu okresu leasingowania oraz wysokości poszczególnych rat można złożyć wniosek o przyznanie leasingu. W większości przypadków decyzja leasingowa stanowi formalność. Nie są przy tym wymagane żadne rozbudowane zestawienia wyników finansowych leasingobiorcy. W większości przypadków wszystko odbywa się na bazie oświadczeń. Oznacza to mniej formalności i wpływa na przyspieszenie całego procesu związanego z przyznaniem finansowania. Co istotne, podpisanie umowy leasingowej nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej leasingobiorcy. Leasing nie jest bowiem kredytem, a jedynie usługą finansową, w przypadku której samochód przez cały czas użytkowania pozostaje własnością firmy leasingowej.

Dlaczego leasing samochodów osobowych jest bezpieczny?

Gdyby nie leasing na samochody osobowe, wielu drobnych przedsiębiorców byłoby zmuszonych jeździć starymi i wyeksploatowanymi samochodami. Jednorazowy wydatek przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych na nowe auto zawsze jest poważnym obciążeniem. Niestety jazda starym autem niesie szereg zagrożeń.
Używane i wyeksploatowane samochody nigdy nie są tak sprawne i bezpieczne jak te nowe prosto z salonu. Mowa nie tylko o bezpieczeństwie czynnym, ale i biernym wynikającym z tego, że najnowsze konstrukcje oferują szereg rozwiązań zwiększających jego poziom. Dość wspomnieć o wielu elektronicznych systemach je wspomagających czy o dodatkowych poduszkach powietrznych. Leasing na samochód daje więc szansę na wybór nowego i bezpiecznego środka lokomocji zamiast wyeksploatowanego samochodu niewiadomego pochodzenia.

Dlaczego leasing samochodów jest uzasadniony ekonomicznie?

Dla prowadzących biznes jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na jego powodzenie jest osiągnięcie maksymalnie dużej przewidywalności kosztów związanych z jej prowadzeniem.
Jak ją osiągnąć w przypadku ciągłych napraw używanego samochodu? Jednego miesiąca nie zepsuje się w aucie służbowym nic, innego trzeba będzie odholować auto na wiele dni do warsztatu i zapłacić za naprawę kilka tysięcy złotych.
Czy jednak samochody w leasingu się nie psują? Jeśli mamy na myśli nowe samochody to przy ich odpowiedniej eksploatacji wątpliwe jest pojawianie się usterek. Ponadto nowe auto w leasingu to także gwarancja na nie. Jeśli więc nawet dojdzie do usterki w nowym leasingowanym samochodzie zostanie ona usunięta na koszt producenta auta.

Dlaczego leasing samochodu pozwala budować wiarygodność?

Nowy samochód jest zawsze swego rodzaju wizytówką firmy i ma wpływ na budowę zaufania w oczach klientów. Ponadto nowe auto w leasingu zawsze pozwoli na szybkie i terminowe dotarcie do klienta. Samochód w leasingu to także sposób na zakomunikowanie fachowości i uzyskanie w ten sposób przewagi nad konkurencją.

Jeśli nie nowy samochód w leasingu, to co?

Carefleet S.A. ma także w swej ofercie bogatą gamę samochodów poleasingowych. Polscy kierowcy, którzy chcą jeździć względnie nowym samochodem, coraz częściej poszukują właśnie aut poleasingowych. Stanowią one bowiem ciekawą alternatywę dla sprowadzanych z innych krajów pojazdów, których pochodzenie i przeszłość bywają owiane tajemnicą.

Jakie zalety mają auta poleasingowe dostępne w ofercie Carefleet S.A.?

– każdy z oferowanych egzemplarzy aut poleasingowych został zakupiony w polskim salonie;

– zawsze znana jest historia każdego z samochodów. Jeśli uczestniczył w stłuczce – znajdzie się to w jego historii;

– kupujący zawsze może mieć pewność, że wszelkie elementy obsługi serwisowej czy związanej z naprawami zostały wykonane w należyty sposób przez autoryzowaną stację;
– w trakcie napraw używane były części zamienne tylko od zalecanych przez producenta dostawców;
– każdy z egzemplarzy został poddany ocenie niezależnego rzeczoznawcy, który potwierdził dobry stan;
– niektóre z używanych aut poleasingowych mogą jeszcze być objęte gwarancją producenta.

Warto zwrócić uwagę, że w ofercie aut poleasingowych znaleźć można zarówno niedrogie samochody miejskie, bardziej ekonomiczne kompakty, ale i auta klasy premium. Te przez wzgląd na swój okres eksploatacji w znacznym stopniu zyskały na atrakcyjności przez duży spadek wartości, który jest największy właśnie w pierwszych latach eksploatacji. Najczęściej trzy lub czteroletnie samochody to pojazdy najczęściej poszukiwane przez wielu kierowców.
Nie można też zapominać, że Carefleet S.A. gwarantuje równie atrakcyjne formy finansowania, w tym leasingu samochodów używanych i nowych. Samochód poleasingowy może więc stanowić wyśmienitą opcję dla poszukujących prawie nowych i sprawdzonych samochodów w dobrej cenie. Dzięki wyszukiwarce na stronie www można wyfiltrować interesujące modele, a w razie zawarcia transakcji w wielu przypadkach liczyć na bezpłatną dostawę pod wskazany adres.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze