Katarzyna Frendl

Leasing 2022 – Polski Ład: wykup auta po leasingu obarczony dużym podatkiem

Za sprzedaż auta po leasingu od tego roku trzeba płacić wysoki podatek. Co należy wiedzieć na ten temat? Oto kompendium wiedzy.

Koniec z przeniesieniem auta do majątku prywatnego i sprzedażą bez podatku po zaledwie 6 miesiącach od chwili wycofania samochodu z majątku firmowego. Chyba, że samochodu pozbędziemy się w taki sposób, że Urząd Skarbowy nie potraktuje tego jako dochód.

Polski Ład – leasing

Polski Ład wprowadza zmiany i dodatkowe obostrzenia przy wykupie pojazdów, które mogą okazać się dużym problemem i utrudnieniem dla leasingobiorców. Nowe podatki uderzą nie tylko w użytkowników samochodów służbowych, przedsiębiorców, ale i w branżę dealerską, o czym pisałyśmy poniżej.

Ile będzie wynosił podatek przy wykupie auta z leasingu i w jakiej będzie wysokości? Jakie nowe obciążenia z tym związane będą mieli VAT-owcy?
Na co uważać w przypadku auta, albo jakiegokolwiek składnika majątku wycofywanego z firmy po okresie leasingowym? O tym Roman Młodkowski z Biznes24 rozmawia z Jakubem Wojtachem, doradcą podatkowym MDDP. Czytaj dalej…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze