Le Mans Virtual. Zwycięstwo Realteam Hydrogen i BMW Redline, podium Polaków i ogromny pech kobiecej ekipy

Realteam Hydrogen Redline odniósł zwycięstwo w tegorocznej edycji wirtualnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans Virtual. Na podium stanęła także dwójka polskich simracerów - Kuba Brzeziński i Nikodem Wiśniewski.

Le Mans Virtual to globalna, elitarna seria e-sportowa. Najlepsze zespoły rywalizują na jednym z najsłynniejszych torów na świecie. Licencjonowani przez FIA kierowcy łączą siły z czołowymi zawodnikami e-sportowymi, aby zmierzyć się w wirtualnym turnieju.

Wirtualny 24-godzinny wyścig Le Mans wygrali Felipe Drugovich, Oliver Rowland, Jeffrey Rietveld i Michal Smidl z Realteam Hydrogen Redline. Drugie miejsce zajęli triumfatorzy pierwszej rundy tego wyścigu rozegranego w 2020 roku, którzy ścigali się w barwach ekipy Rebellion GPX Esports. W jej skład wchodzili między innymi polscy simracerzy – Kuba Brzeziński i Nikodem Wiśniewski.

W klasie GTE najlepsi okazali się Kevin Siggy, Rudy van Buren, Lorenzo Colombo i Enzo Bonito z BMW Team Redline.

Le Mans Virtual, fot. Motorsport Games

Le Mans Virtual. Pech kobiecego zespołu W Series

Wśród uczestników Le Mans Virtual znaleźli się mistrzowie F1, IdyCar, WEC, GT Racing, a także wiele znanych nazwisk ze świata simracingu. W zawodach miała także wziąć udział w 100% kobieca ekipa – W Series.

Niestety, z powodu problemów technicznych z serwerem podczas wyjazdu na pola startowe zawodniczki nie zdążyły na czas dojechać na wyznaczone miejsce i nie mogły wziąć udziału w wirtualnym wyścigu Le Mans.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze