Łapiesz stopa? Rób to z aplikacją

Łapiesz stopa? Rób to z aplikacją

15 września 2015
Dla niektórych wakacje już się skończyły, ale studenci mają jeszcze kilka tygodni względnego luzu. To z myślą o nich operator Autostrady Wielkopolskiej stworzył aplikację do podróżowania.

Jeżeli wybierasz się w najbliższym czasie w podróż na tak zwanego stopa, to koniecznie wypróbuj aplikację "A2 do Europy" przygotowaną przez operatora Autostrady Wielkopolskiej. 

Jest to program powiązany z Google Maps, który pozwala na zebranie informacji na temat planowanej trasy. Aplikacja wyznacza odległość między punktami, czas trwania przejazdu, a także informacje o płatnych odcinkach dróg. Przy okazji można się dowiedzieć o obowiązkowym wyposażeniu samochodu w konkretnym kraju, czy wysokości mandatów. 

W ostatnim czasie bardzo popularne jest podróżowanie przy wykorzystaniu nowych technologii. Oprócz carpoolingu, czyli współdzielenia kosztów podróży z właścicielem samochodu w grę wchodzi także "real time ridesharing". Jest to łapanie stopa za pomocą smartfona. Dzięki wykorzystaniu GPS oraz połączenia z internetem podróżny może wyszukać w swojej okolicy kierowców, którzy deklarują chęć wzięcia na pokład pasażerów.


Aplikacja "A2 do Europy" jest bezpłatna i dostępna na wszystkie platformy. Można ją ściągnąć przy pomocy fanpage Autostrady Wielkopolskiej.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!