Karolina Chojnacka

Land Rover Discovery 2021 – SUV z technologią miękkiej hybrydy o mocy 355 KM

Land Rover Discovery 2021 jest już z nami i z zewnątrz wygląda bardzo podobnie do Discovery 2020. Ale popatrz trochę uważniej, a szybko odkryjesz aktualizacje, w które Land Rover wyposażył swojego trzyrzędowego SUV-a.

Land Rover Discovery zyskuje dwa nowe silniki i traci diesla. Wcześniej standardowym silnikiem był 3,0-litrowy turbodoładowany silnik V6, ale teraz Land Rover wprowadza czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2 litrów. To daje 296 KM mocy. Jeśli chcesz więcej, to Discovery oferuje też nowy ulepszony 3,0-litrowy rzędowy silnik Land Rovera z turbodoładowaniem. Obejmuje on technologię miękkiej hybrydy i wytwarza 355 KM. Prawdopodobnie będzie on działał płynniej i wydajniej niż stary V6. Nie ma informacji o podobnym wariancie hybrydowym typu plug-in.

2021 Land Rover Discovery

Jeśli chodzi o zmiany konstrukcyjne, Discovery otrzymuje nowe światła do jazdy LED wraz z nowymi tylnymi światłami połączonymi ze sobą czarnym panelem, aby stworzyć efekt zwiększonej szerokości. Zmienione zderzaki mają więcej lakieru w kolorze nadwozia, a przedni zderzak ma nowe paski wlotu powietrza, nadające samochodowi bardziej sportowy wygląd. Osłona chłodnicy również została zmieniona i ma przypominać tę z Discovery Sport. Nowy projekt wlotu powietrza na błotniku jest w kolorze nadwozia. Ponadto Land Rover ma do wyboru szereg nowych wzorów kół.

2021 Land Rover Discovery

Przeczytaj też: Test Land Rover Discovery Sport 2.0 D: Disco z genami Range Rovera

Najbardziej spektakularny ze wszystkich jest nowy wariant R-Dynamic. Zasadniczo składa się z błyszczących czarnych elementów wykończeniowych na całej powierzchni, aby nadać mu bardziej sportowy charakter. Wewnątrz znajduje się dwukolorowa skóra i kontrastowe szwy na siedzeniach. Land Rover uważa, że będzie to najlepiej sprzedająca się wersja wyposażenia w ofercie.

Przeczytaj też: Land Rover Discovery – pierwsza jazda

We wnętrzu Land Rovera dominuje całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym o przekątnej 11,4 cala (nazwany Pivi Pro), znajdującym się w przeprojektowanej konsoli środkowej. Szeroki, poziomy ekran został zastąpiony wyższym z całkowicie nowym i odmiennym systemem informacyjno-rozrywkowym. Land Rover twierdzi, że ten nowy system informacyjno-rozrywkowy można zaktualizować za pomocą aktualizacji bezprzewodowych – nie ma potrzeby wizyty u dealera.

Cała sekcja klimatyzacji (z bardziej zaawansowaną jonizacją powietrza w kabinie) na desce rozdzielczej została również przeprojektowana, aby zmieścić się pod dużym ekranem. Nowa, fizyczna dźwignia zmiany biegów wygląda obiecująco, ponieważ Land Rover rezygnuje z obrotowej dźwigni zmiany biegów, która podnosi się i opada na konsolę. Dodatkowo Discovery otrzymuje nową kierownicę z podświetlanymi przyciskami i metalowymi łopatkami zmiany biegów. Przed kierownicą znajduje się 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, który został zaktualizowany o więcej funkcji. 

2021 Land Rover Discovery

Jeśli chodzi o osiągi Land Rovera 2021, to spodziewaj się prawie identycznych osiągów jak jego poprzednika, jeśli chodzi o możliwości terenowe. Land Rover dodał „tryb brodzenia” do selektora trybu jazdy, aby zoptymalizować pojazd pod kątem brodzenia po wodzie. Jest również wyposażony w technologię kamery Land Rover ClearSight Ground View, ale to wszystko dla miłośników off-roadu.

Ceny zaczynają się powyżej Discovery 2020, co jest nieco rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że nowy czterocylindrowy silnik ma znacznie mniejszą moc niż doładowany V6. Za podstawową wersję trzeba zapłacić około 209 922 złotych. Jeśli chcesz mieć wersję R-Dynamic z czterocylindrowym silnikiem, trzeba wydać 10 tysięcy złotych więcej.

2021 Land Rover Discovery

Odświeżone modele Discovery powinny wkrótce trafić do dealerów.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Chyba macie błąd w cenie po 209 tys to Disco na pewno kosztować nie będzie, poprzednia wersja zaczynała się od 250 tys

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze