Agnieszka Serafinowicz

Land Rover Defender 90, wyjątkowy klasyk, którego sam zbudujesz

Land Rover Defender 90 to kultowa terenówka, LEGO to zabawkowa marka znana na całym świecie. Połączenie obu oznacza frajdę dla miłośników klocków.

Spis treści

LEGO to marka znana każdemu dziecku na planecie. I temu w wieku kilku lat, jak i kilkudziesięciu. Od lat Duńczycy urzekają kolejne pokolenia swoją magią. Do serii LEGO Icons pozwalającej na samodzielne złożenie ikonicznych obiektów światowego dziedzictwa techniki i kultury dołączył właśnie zestaw, w którym można złożyć piękne auto: Land Rover Defender 90. 2336 elementów czeka na każdego miłośnika klocków i motoryzacji.

Land Rover Defender 90 z LEGO
Land Rover Defender 90 z LEGO w wersji do „codziennej jazdy” (fot. materiały prasowe producenta)

Land Rover Defender 90 od LEGO – model z okazji rocznicy słynnej terenówki

LEGO przygotowało nowy zestaw z okazji 75-lecia legendarnego samochodu. Zestaw klocków składa się z 2336 elementów i zawiera wszystkie akcesoria niezbędne do wyprawy po bezdrożach. Dzięki formatowi „dwa w jednym” z tych samych klocków można zbudować model do codziennej jazdy oraz bardziej off-roadową wersję, gotową na wyprawę pełną przygód.

Land Rover Defender 90 z LEGO
Land Rover Defender 90 z LEGO tym razem w wariancie wyprawowym, z tego samego zestawu (fot. materiały prasowe producenta)

Land Rover Defender 90 od LEGO – z dbałością o detale

32-centymetrowy model LEGO odzwierciedla najdrobniejsze szczegóły, m.in. w postaci bagażnika dachowego, podniesionego wlotu powietrza, przedniego zderzaka z działającą wyciągarką, bocznych relingów i skrzynki na narzędzia, a także mat trakcyjnych, ułatwiających pokonywanie błota i piasku. Ten niezwykle realistyczny model ma również działający układ kierowniczy i zawieszenie, otwierane drzwi i maskę oraz wnętrze z detalami wzorowanymi na pełnowymiarowym samochodzie Classic Defender 90.

Land Rover Defender 90 od LEGO – kiedy debiut?

Premierę nowego zestawu Grupa LEGO zorganizowała w górach w Szkocji, prowadząc tam prawdziwego Classic Defendera. W tej scenerii poszukiwacze przygód Raha Moharrak i Aldo Kane ścigali się, kto pierwszy znajdzie i zbuduje nowy zestaw LEGO. Film z premiery możecie obejrzeć poniżej:

Zestaw Classic Land Rover Defender 90 z serii LEGO Icons będzie dostępny od 1 kwietnia w sklepach LEGO, także online. Cena? 1149,99 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze