Lamborghini Huracan spala mniej niż podaje producent

Szukasz ekologicznego supersamochodu? To może być idealna opcja dla Ciebie. Okazuje się, że Lamborghini Huracan spala mniej paliwa, niż podaje producent.

Specjaliści z Emission Analytics badają nowe samochody i porównują wyniki z danymi podawanymi przez producentów, którzy w kwestii rezultatami zużycia paliwa potrafią być bardzo kreatywni. Nie raz zdarzyło się, że jeździłyśmy modelami, które zużywały sporo ponad to, co było podawane w katalogu.

Badacze dowiedli jednak przypadku, w którym okazało się, że jest na odwrót. W dodatku dotyczy to supersamochodu, jakim jest Lamborghini Huracan. 

Podczas testu włoskiej maszyny okazało się, że auto wyposażone w silnik V10 o pojemności 5,2 litra (610 KM) spala średnio 13,2 l/100 km. Jest to wynik o 11 procent lepszy od tego, co podaje producent. Według danych katalogowych ten model zużywa średnio 14,7 l/100 km.

Z badań wynika, że Lamborghini Huracan pokonało pod względem zużycia paliwa takie samochody jak Chevrolet Camro ZL1, Mercedes ML63 AMG, Cadillac Escalade czy Range Rover V6 Supercharged.

Specjaliści tłumaczą, że to wszystko wynika z charakteru tego typu samochodów. Zostały one stworzone po to, żeby wydobyć jak najwięcej z każdej porcji paliwa, która jest dostarczana do silnika. Gdy okazuje się, że nie wykorzystujemy pełnego potencjału jednostki napędowej, to odsłania ona swe drugie oblicze. Te, trzeba przyznać całkiem niezłe, wyniki zużycia uzyskuje się dzięki temu, że supersamochody są bardzo lekkie, a stosunek mocy do masy jest bardzo korzystny.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze