Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse: wiemy coraz więcej

02 sierpnia 2013
Włoski producent zapowiada, że nowe Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse ma zaprowadzić emocje toru wyścigowego wprost na ulice. Jak to w praktyce wygląda, przekonamy się na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Nowy model jest oparty na wyścigowym Gallardo Super Trofeo biorącym udział w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo. Nazwa Squadra Corse natomiast odnosi się do niedawno utworzonego w łonie Automobili Lamborghini departamentu, który zajmuje się motosportem: od GT3 po mistrzostwa Lamborghini Blancpain Super Trofeo w Europie, Azji i Ameryce.

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse
fot. Lamborghini

Gallardo Squadra Corse jest drogowym odpowiednikiem samochodów wyścigowych. Wykorzystuje silnik V10, ten sam, co jego wyścigowi bracia, bez żadnych modyfikacji. To samo tyczy się aerodynamicznej linii tylnego spojlera i zdejmowalnej pokrywy silnika. Oba elementy zostały wykonane z włókna węglowego, podobnie zresztą jak inne kluczowe elementy Squadra Corse. Wykorzystanie włókna węglowego i aluminium zmniejsza wagę pojazdu, który liczy sobie 1340 kilogramów – czyli o 70 mniej niż Gallardo LP 560-4. Wedle zapewnień producenta, do setki samochodów rozpędza się w 3,4 sekundy, a 200 km/h osiąga w ciągu 10,4 sekundy. Jest w stanie osiągnąć prędkość przekraczającą 320 km/h.  Gallardo w wersji Squadra Corse bazuje na technicznych parametrach modelu LP570-4 Superleggera. Pod maską znajduje się 5,2-litrowy silnik V10, o mocy 570 KM i 540 Nm momentu obrotowego. Napęd na wszystkie cztery  koła przekazywany jest przez 6-biegową przekładnię e-gear.

fot. Lamborghini
fot. Lamborghini

Samochód będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: Giallo Midas (żółty), Bianco Monocerus (biały), Grigio Thalasso (szary) i Rosso Mars (czerwony). Na karoserii ponadto znajdują się akcenty zielone, białe i czerwone, nawiązujące do barw włoskiej flagi. We wnętrzu dominuje włókno węglowe i alcantara. Włókno węglowe znajduje się m.in. na boczkach drzwi, na  konsoli centralnej oraz w dolnej części kierownicy. Zamiast  domyślnie zainstalowanych karbonowych foteli kubełkowych, wyściełanych alcantarą, klienci mogą zdecydować się na standardowe fotele.

Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse ujrzy światło dzienne na wrześniowych motoryzacyjnych targach we Frankfurcie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!