Monika Rutkowska

Laia Sanz na motocyklu w wyścigu Silk Way Rally 2019 – z Rosji, przez Mongolię do Chin!

„W determinacji tkwi siła” i zgodnie z tym powiedzeniem Laia kieruje się odwagą i zaangażowaniem w najbardziej niebezpiecznych wyścigach na świecie.

Po wielu wygranych w Mistrzostwach Świata Kobiet w Trialu, Mistrzostwach Świata Kobiet Enduro i Mistrzostwach Europy, Laia postanowiła ścigać się w Rajdzie Dakar, który ukończyła w tym roku w najlepszej 15. w klasyfikacji generalnej.

Urodzona w Hiszpanii zawodniczka KTM-Red Bull podjęła też ogromne wyzwanie, aby rywalizować w Ezbergrodeo Red Bull Hare Scramble. To prawdziwy wyczyn, aby w ogóle się tam zakwalifikować, nie mówiąc już o ukończeniu jednodniowego morderczego kursu.

Jak twierdzi Laia: „To było niesamowite doświadczenie, ale naprawdę trudne. Jestem szczęśliwa – zaczęłam dobrze po dobrym starcie, byłam szybka w lesie, ale potem dwukrotnie wywróciłam się na stromym podjeździe. Tam też trochę uszkodziłam motocykl, więc po tym zdarzeniu nie czułam się już tak komfortowo”.

Nieustraszona zawodniczka nie zwraca uwagi na drobne potknięcia i z każdej sytuacji wyciąga dla siebie cenne lekcje.„Przed ponownym tankowaniem utknęłam w śniegu. Minęło mnie około 15. zawodników i zużyłam za dużo energii. Przejście przez Carl’s Dinner było dla mnie bardzo trudne, ale podobało mi się. Ukończyłam Carl’s Dinner, a także wiele się nauczyłam. Czuję, że moje umiejętności techniczne są dobre, ale zużywasz naprawdę mnóstwo energii podczas tego wyścigu. To było niesamowite doświadczenie.”

Laia ciągle nie zwalnia tempa i teraz daje z siebie wszystko podczas wyścigu Silk Way Rally 2019, w którym po raz pierwszy o zwycięstwo zawalczą motocykliści.

Mistrzostwa Świata FIM w Rajdach Terenowych, Runda 2 czyli wyścig Silk Way Rally rozpoczął się 6 lipca w Syberii. 10-dniowa podróż, w której zawodnicy przemierzają trasę o długości ponad 5000 km, przekraczając Syberię i Mongolię, kończy się na chińskiej pustyni Gobi.

Po 6. etapie wyścigu Laia jest na 7. miejscu w klasyfikacji ogólnej i zmierza do Chin gdzie znajduje się meta. 

Hiszpanka już przed startem Silk Way Rally zapowiedziała, że traktuje ten wyścig jako dobrą rozgrzewkę przed Rajdem Dakar. „10-dniowe wyścigi będą trudne, ale celem jest bezpieczne dotarcie do mety i zdobycie dobrego treningu do Rajdu Dakar 2020. Nie mogę się również doczekać powrotu do rajdu i całego zespołu. Naprawdę lubię jeździć z nimi wszystkimi.”

Wyścig Silk Way Rally kończy się 16 lipca.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze