Lagonda All-Terrain będzie pierwszym modelem nowej marki

Lagonda All-Terrain będzie pierwszym modelem nowej marki
Aston Martin przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej marki samochodów elektrycznych. Teraz wiemy, że jej pierwszym modelem będzie SUV.

Kolejni producenci zapowiadają elektryczne wersje swoich samochodów, albo zupełnie nowe modele. Wśród nich jest również Aston Martin, który chce wejść w erę elektromobilności z nową marką – Lagonda.

Nazwa pochodzi od wyjątkowo oryginalnej, sportowej limuzyny, która pojawiła się na rynku w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Pierwszy model Lagondy nie będzie jednak sedanem, ale SUV-em.

Na zbliżającym się salonie samochodowym w Genewie zobaczymy zapowiadający go koncept All-Terrain. Aston Martin podzielił się jedynie tajemniczą grafiką przedstawiającą przód samochodu, ale można dzięki niej domyślić się kilku rzeczy. Auto będzie bardzo muskularnie zaprojektowane – szerokie i stosunkowo niskie, pomimo sporego prześwitu. Dominującym elementem stylistycznym przodu będzie listwa przecinająca reflektory oraz grill, a lusterka boczne ustąpią miejsca kamerom.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.