Ladies Trophy – nowa kategoria w Seat Leon Eurocup

Seat Leon Eurocup wprowadza nową kategorię: Ladies Trophy. Na linii startu tych niezwykle ekscytujących wyścigów stanie aż pięć kobiet, które teraz zawalczą także o swoją własną nagrodę.

W pucharze Seat Leon Eurocup, za kierownicami mocarnych, 330-konnych Leonów Cup Racer zasiada aż pięć przedstawicielek płci pięknej. Dzięki ich talentowi, Seat Leon Eurocup jest obecnie wyścigiem z międzynarodowej serii, sankcjonowanym przez FIA, w którym bierze udział najwięcej kobiet. Trudno się dziwić – ten sport przyciąga wszystkich.

Po wyścigu w Estoril, na pierwszych miejscach klasyfikacji kobiet Seat Leon Eurocup znajdują się: Lucile Cypriano, tuż za nią Andrina Gugger, Amalia Vinyes, Marie Baus-Coppens oraz Edina Bús. Teraz będą one walczyły o swoją własną nagrodę – najszybsza kobieta w Seat Leon Eurocup otrzyma puchar Ladies Trophy. Oprócz tego, ich wyniki liczą się również do klasyfikacji generalnej.

– Konkurowanie z mężczyznami motywuje nas, by z dnia na dzień poprawiać swoje czasy, co jest wspaniałym doświadczeniem. Tuż przed wyścigiem, kiedy zakładamy kaski, nasze charaktery się zmieniają. Czuję, że bez wyścigów moje życie nie byłoby takie samo. Potrzebuję ich – mówi Lucile Cypriano, liderka klasyfikacji kobiet. – Lubię rywalizować i rozwijać umiejętności w każdym aspekcie swojego życia. Wrażeń, które czuję podczas konkurowania za kółkiem Leona Cup Racer, nie umiem ująć w słowach – dodaje Cypriano.

„Electric Feels” to nowa piosenka od... Hyundaia!

Wiele z kobiet czuje prawdziwy entuzjazm podczas wyścigów i zostawiło już na torze kawałek życia – to przykład m.in. Amalii Vinyes, której rodzina zbudowała bogatą historię w tego typu zawodach.   

– Między kobietami na torze wytwarza się trochę inna więź niż między mężczyznami. Wydaje się zupełnie naturalne, że gdy konkurujemy z większą grupą mężczyzn, to chcemy wypełnić pewną lukę. Ladies Trophy pozwala nam rywalizować także pomiędzy sobą, walczyć jak równy z równym. Mimo tego, nadal będziemy czuły się w swoim towarzystwie tak dobrze, jak na pierwszym wyścigu – komentuje Amalia Vinyes.

Kolejna runda Seat Leon Eurocup odbędzie się na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii 6 i 7 czerwca. Ten weekend przyniesie jeszcze więcej emocji!

„Electric Feels” to nowa piosenka od... Hyundaia!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze