Kylie Minogue w reklamie Volkswagen Golf Cabrio

Niedługo po tym jak Kylie Minogue została twarzą nowego Lexusa CT 200h, piosenkarka postanowiła "cieszyć się latem" razem z producentem  najnowszego modelu Golf Cabrio.

Kylie Minogue australijska ikona popkultury jest ostatnio rozchwytywana przez producentów samochodów. Po tym jak promowała hybrydowego Lexusa, podpisała kolejny kontrakt tym razem z Volkswagenem.

Reklama jest zapowiedzią nowego modelu Golf Cabrio, który ma trafić na niemiecki rynek tego lata.

Wraz z nową kampanią, producent marki VW zaprasza fanów do przedstawienia najciekawszych wakacyjnych pozdrowień. Autor tych najbardziej inspirujących wygra  tygodniowy pobyt w Cannes (Riwiera Francuska), podczas którego będzie miał okazję przetestować nowego Golf Cabrio. 

Najnowsze

Kolor auta mówi o kraju pochodzenia kierowcy

Powiedz mi, jakiego koloru samochodem jeździsz, a powiem Ci, z jakiego kraju jesteś - tak w skrócie można by opisać badania globalne, jakie przeprowadził Ford. Studia nad preferencjami amerykańskich oraz europejskich klientów pokazują, że istnieje trend w doborze koloru samochodu w zależności od miejsca zamieszkania.

Pomimo szerokiej palety barw nowych samochodów, w tym bardzo jaskrawych, klienci wierni są klasyce. W aglomeracjach takich jak Nowy Jork czy Los Angeles najpopularniejsze są samochody w kolorze srebrnym oraz w odcieniach grafitu, natomiast w San Francisco czy Bostonie najwięcej zobaczymy aut czarnych oraz białych.

Jaki kolor lakieru jest najpopularniejszy w Europie? Dowiesz się tutaj.
fot. Ford

Susan Swek, główna projektantka Forda ds. barw oraz materiałów, podkreśla, że są prowadzone prace w celu udoskonalenia takich lakierów jak: czarny, srebrny, biały oraz grafitowy.

Jon Hall, projektant odcieni lakierów z teamu Forda podkreśla:
– Generalnie zwracamy więcej uwagi na podstawowe kolory, gdyż składają się one na 60% globalnego rynku. Klienci decydując się na zakup myślą również o wartości auta przy późniejszej odsprzedaży, a także jak będą postrzegani w danym samochodzie.

Czy odcień lakieru samochodowego ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze? Kliknij tutaj.

Co ciekawe monotonne kolory nie są wszędzie popularne, np. w Czechach najczęściej wybierany kolor lakieru to niebieski. Na środkowym zachodzie USA, kierowcy wybierają kolor czerwony, a zupełnie inne gusta mają klienci z Miami czy Phoenix, Ci lubią ciepłe kolory tj: pomarańczowy czy złoty.

Natomiast po drugiej stronie oceanu we Francji czy Włoszech kierowcy wybierają kremowe lakiery, bo przecież musimy pamiętać o kulturze – czynniku mającym znaczący wpływ na preferencje związane z wyborem barw.  A jaki kolor jest najpopularniejszy w Polsce? Według badań srebrny.

Obserwując kulturę, modę oraz inne czynniki, specjaliści są w stanie przewidzieć, jakie kolory będą popularne w kolejnych latach, ale jak podkreśla Susan Swek, trzeba być ostrożnym, gdyż zbyt wczesne bądź późne wprowadzenie danego lakieru, może minąć się z gustami konsumentów.

 

Najnowsze

Aplikacje na smartfony przydatne na wyjazdy majówkowe

Z nadejściem długiego weekendu majowego, na dobre rozpocznie się sezon wyjazdów wypoczynkowych. Aby zaplanować podróż, nie potrzeba już grubej mapy czy wcześniej sporządzonej listy miejsc wartych odwiedzenia. To wszystko może nam zastąpić telefon komórkowy typu smartfon z darmowymi aplikacjami.

fot. pkt.pl

Wreszcie firma Polskie Książki Telefoniczne poszła z duchem czasu – jako pierwsza polska firma z sektora yellow pages, wprowadziła do oferty darmowe aplikacje przeznaczone dla użytkowników smartfonów iPhone (2009 r.), tabletów iPad (2010 r.) czy systemu Android (2010 r.). Oprogramowanie pozwala na szybkie i łatwe przeszukiwanie baz pkt.pl oraz na znalezienie firmy czy instytucji. Umożliwia ono również nawiązanie połączenia telefonicznego, wysłanie wiadomości e-mail, odwiedzenie strony internetowej, zlokalizowanie miejsc na mapie, uzyskanie wskazówek dotyczących dojazdu, zapisanie wyników wyszukiwania czy przekazanie danych znajomym.

Obecnie pkt.pl oferuje aplikacje mobilne dla urządzeń iPhone i iPad oraz platform Android i Java. W tym roku planuje się również wprowadzenie rozwiązań dla Windows Mobile 7.

Aplikacja „Niezbędnik w podróży!”
Sprawdza się w czasie wyjazdów samochodowych. Dzięki niej każdy kierowca będzie w stanie szybko odnaleźć na mapie najbliższą stację benzynową, warsztat lub w razie konieczności zamówić pomoc drogową czy miejsce do spania. Aplikację „Niezbędnik w podróży!” można pobrać bezpłatnie ze strony iTunes lub AndroidMarket.

Planując wyjazd warto również pomyśleć o dobrej zabawie. „Rozrywka w Polsce” to rozwiązanie, które pozwala zaplanować czas wolny. Bogata baza oferty kawiarni,  klubów czy dyskotek sprawia, że każdy użytkownik z łatwością zdoła dopasować rozrywki do indywidualnych preferencji. Dzięki dostępowi do takich danych, jak: adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie, można szybko dokonać rezerwacji oraz bez problemu dotrzeć do wybranego przez nas miejsca. Aplikację „Rozrywka w Polsce” można pobrać bezpłatnie ze strony iTunes lub AndroidMarket.

fot. pkt.pl

Aplikacja „Jedz i Pij!” umożliwia szybkie wyszukiwanie placówek gastronomicznych. Oprogramowanie pozwala w łatwy sposób odnaleźć i skontaktować się z najbliższą restauracją, pizzerią, barem czy innym wybranym lokalem. Użytkownik może skorzystać z takich danych, jak: adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie. Aplikację „Jedz i Pij!” można pobrać bezpłatnie ze strony iTunes lub AndroidMarket.

„Chcę Taxi!” to uniwersalne rozwiązanie dla każdej osoby korzystającej z usług taksówkarskich. Aplikacja automatycznie dopasowuje listę dostępnych korporacji do aktualnego położenia użytkownika. Wyświetlane dane zawierają m.in. informacje dotyczące adresu, nr telefonu kontaktowego oraz płatności. Namiary wybranej korporacji można ponadto dodać do kontaktów tak, aby w przyszłości móc szybko zamówić taksówkę lub przekazać dane znajomym. Przydatną funkcją jest także automatyczny dostęp do map, ułatwiających wyznaczenie trasy dojazdu do wybranej lokalizacji. Aplikacja „Chcę Taxi” dostępna jest bezpłatnie w iTunes lub AndroidMarket.

Aplikacje można darmowo pobrać z:

Niezbędnik w podróży!

http://itunes.apple.com/dk/app/id430294168?mt=8

https://market.android.com/details?id=com.goldengekko.ed.verticals.copilot.pkt&feature=search_result

„Rozrywka w Polsce”

http://itunes.apple.com/dk/app/rozrywka-w-polsce/id418297318?mt=8

https://market.android.com/details?id=com.goldengekko.ed.verticals.nightlife.pkt&feature=search_result

„Jedz i Pij!”

http://itunes.apple.com/pl/app/jedz-i-pij-polska/id418104921?mt=8

https://market.android.com/details?id=com.goldengekko.ed.verticals.restaurant.pkt&feature=search_result

„Chcę Taxi”

http://itunes.apple.com/pl/app/id417934959?mt=8

https://market.android.com/details?id=com.goldengekko.ed.verticals.taxi.pkt&feature=search_result

Najnowsze

Fotorelacja Joanny Garlickiej z I rundy SSSuper Drift Cup 2011

W połowie kwietnia na warszawskim Bemowie odbyła się I runda SDC zorganizowana przez Stowarzyszenie Sprintu Samochodowego. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 120 zawodników. Wydarzenie relacjonuje dla Motocainy Joanna Garlicka.

fot. Joanna Garlicka

Na zawodach nie zabrakło pokazów czołówki polskiego driftu, pojawiło się także wiele nowych twarzy. Pierwszego dnia odbyły się treningi oraz kwalifikacje do tzw. top 32. Do ostatecznej rywalizacji zakwalifikowali się m.in.: Piotr Jankowski ( I miejsce ), Damian Żychliński, Marcin Skwierczyński, Bartosz Stolarski i Dawid Karkosik.

O występie jedynej kobiety – zawodniczki, Karoliny Pilarczyk, podczas SDC można przeczytać tutaj.

fot. Joanna Garlicka

W niedzielę, po porannych treningach, zostały rozegrane zawody w klasie FUN i i w klasie PROFI. W trakcie przejazdów w parach,  można było podziwiać prawdziwą rywalizację, pełną szybkich zwrotów akcji, napięcia i pasji – driftwozy ślizgały się na granicy wytrzymałości opon i zawieszenia, czasem niemalże ocierając się o siebie. Nie zabrakło dymu i robiących wrażenie kątów, wszakże jak mówią niektórzy: „albo grubo albo wcale”. 

Zwycięzcą w klasie PROFI został Piotr Jankowski. Drugie miejsce należało do Marcina Mospinka, a trzecie do Krzysztofa Tereja.

fot. Joanna Garlicka

W klasie FUN najlepsi okazali się: Konrad Jasko, Michał Barwicki i Jarosław Chodkowski. 

Tradycyjnie, po zawodach, odbyło się drift taxi, w trakcie którego można było zasiąść na fotelu obok kierowcy i zobaczyć trasę przejazdową z driftwozu – wrażenia bezcenne. 

Następna runda SDC odbędzie się w dniach: 14-15 maja, na torze w Lublinie.

 

Najnowsze

Ewa Wójtowicz rozpoczyna sezon w wyścigach górskich

Sezon 2011 jest dla Ewy nie lada wyzwaniem! Zawodniczka startuje w rajdach samochodowych i jednocześnie będzie walczyć o tytuł mistrzowski w wyścigach górskich. Pierwsze dwie rundy GSMP już w najbliższy weekend, rozegrają się w Korczynie.

Ewa Wójtowicz jest jedyną kobietą na liście zgłoszeń do 8 Wyścigu Górskiego Prządki, a w swojej klasie będzie miała czterech rywali. Mimo, że to pierwszy wyścig górski w tym roku, zawodniczka ma już za sobą sporo kilometrów sportowej jazdy.

– W tym roku udało nam się rozpocząć sezon wcześniej – Rajdem Świdnickim. Bardzo się cieszę, że mam już za sobą pierwsze kilometry, które dobrze rokują na najbliższy start. Także wraz z moim zespołem Palonka Rally Sport, mieliśmy tej zimy sporo testów, które pozwoliły mi lepiej wczuć się w moją C2. Od najbliższej soboty w Korczynie zamierzam walczyć o jak najwyższe pozycje w klasie A-1600. Zapraszam wszystkich miłośników szybkiej jazdy i pięknych aut na weekend do Korczyny – mówi Ewa.

Zawodniczka tym razem będzie musiała obejść się bez pilota w samochodzie – taki jest regulamin wyścigów – ale na pewno nie obejdzie się bez gorącego dopingu na trasie! Zapraszamy do Korczyny!

Więcej o zawodach dowiecie się ze strony: www.automalop.pl

Ewa Wójtowicz
fot. z archiwum zawodniczki

Najnowsze