Katarzyna Frendl

Kwiaty i zaproszenia na szkolenie dla pań od policjantów z „drogówki”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu uczczą w piątek zbliżający się Dzień Kobiet. Policjanci obdarują panie - uczestniczki ruchu drogowego - zaproszeniami na szkolenie z zakresu bezpiecznej jazdy oraz na przegląd techniczny auta. Szkolenie poprowadzi kierowca rajdowy, a zarazem dziennikarka motoryzacyjna Motocaina.pl - Magdalena Wilk.

W piątek, 6 marca, mazowiecka „drogówka” przeprowadzi akcję prewencyjną „Kobieta na szóstkę”, która będzie promowała bezpieczne zachowanie kierujących na drodze. Wszystko w związku z przypadającym w niedzielę Dniem Kobiet.

Policyjne patrole będą sprawdzać na ulicach Radomia samochody, zwłaszcza te, którymi będą kierowały panie. Funkcjonariusze przy okazji kontroli i rozmowy o bezpieczeństwie będą wręczać kierującym kobietom zaproszenia na spotkanie instruktażowe o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kobiety zostaną także obdarowane kwiatami.

A już w kolejny piątek (13 marca) na kartodromie Automobilklubu Radomskiego panie, które otrzymają zaproszenia będą mogły wziąć udział w szkoleniu, które poprowadzi radomianka, kierowca rajdowy, a zarazem dziennikarka motoryzacyjna – Magdalena Wilk. W czasie kilkugodzinnego spotkania kobiety będą mogły zapoznać się z prawidłowym przygotowaniem auta do jazdy oraz technikami doskonalącymi jazdę w trudnych warunkach drogowych. Diagnostycy z Automobilklubu Radomskiego sprawdzą i wyregulują światła w samochodach uczestniczek szkolenia, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu sprawdzą wszystkim chętnym liczbę punktów karnych i skontrolują wskazania prędkościomierzy w samochodach ze wskazaniami policyjnych radarów. Będzie także można zasięgnąć porad prawnych z zakresu ruchu drogowego.

Jak wyraźnie wskazują policyjne statystyki, to mężczyźni są sprawcami znacznej większości wypadków i kolizji drogowych. W ubiegłym roku, na terenie Mazowsza mężczyźni, którzy kierowali pojazdami byli sprawcami 1506 wypadków drogowych oraz 10982 kolizji. W tym samym czasie kobiety przyczyniły się do powstania 393 wypadków i 3260 kolizji drogowych. Jako piesi, panie świecą jeszcze lepszym przykładem. W 2013 roku kobiety spowodowały 47 wypadków, natomiast piesi mężczyźni 175.

Kobiety też znacznie rzadziej wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. W roku 2014, 174 wypadki spowodowali nietrzeźwi mężczyźni, a jedynie 5 kobiety.

Akcja zostanie przeprowadzona w najbliższy piątek (6 marca) w godz.11-13 na parkingu przy Automobilklubie Radomskim w Radomiu przy ul. Warszawskiej 17/21.

Zaproszenia będą ważne dopiero po wcześniejszym e-mailowym potwierdzeniu chęci udziału w szkoleniu, na adres: bezpieczny.niechroniony@gmail.com. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 10 marca. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Zaproszenia można także pobrać ze strony internetowej: www.facebook.com/bezpieczny.niechroniony

Szkolenie odbędzie się 13 marca (piątek) w godz. 13-16 na terenie Automobilklubu Radomskiego w Radomiu przy ul. Warszawskiej 17/21.

Patronem medialnym działań mazowieckiej „drogówki” jest Radio „Eska” Radom oraz kobiecy portal motoryzacyjny motocaina.pl.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze