Kupno opon zimowych: nowe czy używane?

Stan opon jest kluczowy dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Powinniśmy o tym pamiętać przy wymianie i serwisowaniu opon, a także przy okazji ich kupna.

Nie jest prawdą, że droższe opony na pewno będą lepsze. Powinniśmy skupić się bardziej na tym, by opony były odpowiednie do naszego samochodu i stylu jazdy. Zbliżający się okres zimowy przypomina nam jeszcze o jednej ważnej zasadzie, związanej z kupowaniem opon. Jeśli nie posiadamy zimowego kompletu lub nasze opony są już zużyte, lepiej zakupić całkiem nowe opony, z autoryzowanego sklepu. Kupno opon używanych może kusić nas niższą ceną, lecz nie daje nam gwarancji, że kupujemy bezpieczny produkt. Patrząc na wygląd zewnętrzny nie da się ocenić, czy uszkodzone nie są wewnętrzne warstwy opony. Warto przy kupnie opon kierować się swoim bezpieczeństwem.

– Jeżeli kupujesz opony, zawsze kupuj oponę nieużywaną. Co my wiemy na temat używanej opony? Co ona przeszła? Czy była właściwie eksploatowana? Nie oceniajmy opony tylko po wyglądzie zewnętrznym. Liczy się to, co jest w środku – powiedział serwisowi eNewsroom Włodzimierz Zientarski, dziennikarz motoryzacyjny. – Kupując oponę możesz przebierać w ogromnej ilości typów. Znajdziesz odpowiednią do każdego samochodu: dostawczaka, osobówki, SUVa i Lexusa. Każda opona ma swój charakter, wygląd i wnętrze. Widywaliśmy na rynku opony projektowane przez wybitnych wzorników. Rosjanie zaprojektowali na swoją srogą zimę oponę, która była najbardziej przyczepną oponą na świecie, ale jeździła 20 kilometrów na godzinę. Opony są różne, ale wszystkie muszą być trwałe i bezpieczne. Warto zainteresować się tym tematem, jeśli jest się samochodziarzem lub motocyklistą. Każdy kierowca powinien wiedzieć trochę o oponach, by móc dbać o własne bezpieczeństwo – zaleca Zientarski.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze