Kubica na Rallye de Var

Robert Kubica i Michał Kuśnierz biorą właśnie udział w ostatniej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Francji 55 Rallye de Var. Miało tam miejsce spotkanie na szczycie: sześciokrotny Rajdowy Mistrz Świata Sébastien Loeb, którego w rajdzie pilotuje żona oraz polski kierowca F1 - Robert Kubica.

fot. Citroen

Robert Kubica i Michał Kuśnierz przejeżdżają właśnie kolejne OS’y swoim Renault Clio R3 Maxi w ostatniej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Francji 55 Rallye de Var.

Tymczasem wczoraj miała miejsce konferencja, na której Polak spotkał się z sześciokrotnym mistrzem świata Sébastien’em Loeb’em. Francuz startuje w rajdzie Citroënem C4 WRC, a pilotuje go jego żona – Severine. Daniel Elena, który zwykle towarzyszy Loeb’owi na prawym fotelu, tym razem prowadzi Citroëna C2 R2 Max.

 

fot. Citroen

Jak donosi portal f1.pl: „Pierwszy etap rajdu składa się z trzech odcinków specjalnych, a Kubica zakłada ostrożny początek. – Pierwszy odcinek jest bardzo ciasny, zakręt przechodzi w zakręt – opowiada kierowca. – Drugi jest bardziej dziurawy, w leśnych partiach jest dużo liści na drodze, a nierówna nawierzchnia podbija samochód. Trzeci oes liczy 33 kilometry i będziemy go jechali po zmierzchu. Trochę przypomina tor wyścigowy, bo przyczepność jest na dość równym poziomie.”

Wczorajszy dzień zespół Kubica – Kuśnierz zakończył na 39. miejscu w klasyfikacji generalnej i 14. w klasie R3. Liderem rajdu pozostaje Sébastien Loeb pilotowany przez żonę.

Robert przed zmaganiami w de Var startował także w Rajdzie Sycylii (czytaj tutaj) oraz w zeszły weekend w Bergamo.

O przygotowaniach Roberta do Rajdu du Var pisałyśmy już tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze