Kuba Przygoński na podium Italian Baja

Motocyklista ORLEN Team, Kuba Przygoński, jadący KTM Rally 450cc, zajął trzecie miejsce w pierwszej eliminacji Pucharu Świata Italian Baja. Nieco gorzej powiodło się startującemu w stawce samochodowej Szymonowi Rucie.

Sukces Przygońskiego to dobra wróżba.

Sukces Przygońskiego ustawił go w klasyfikacji generalnej przed Włochem Alexem Zanottim, z którym niejednokrotnie mierzył się podczas długodystansowych rajdów pustynnych.

Szymon Ruta, startujący w Toyocie Land Cruiser w specyfikacji T2, z powodu wymiany skrzyni biegów został ukarany i przeniesiony do klasy samochodów T1. Rajd ostatecznie ukończył na 26. miejscu.

Pomimo trudności technicznych, Szymon Ruta jest zadowolony.

„Ostatni odcinek pokazał, że stać nas na znacznie wyższe tempo przejazdów” mówi.

W stawce samochodowej w rajdzie zwyciężył Władimir Wasiliew.