Kto zostanie najlepszym młodym kierowcą?

Kierowca wyścigowy i prezenterka telewizyjna, Vicki Butler-Henderson oraz prezenter Quentin Willson poszukują najlepszego nieletniego kierowcy w Wielkiej Brytanii.

Głównym założeniem wyzwania „Young Driver Challenge 2019” jest odnalezienie najlepszego kierowcy w wieku od 10 do 16 lat (w Wielkiej Brytanii mając 17 lat można już mieć prawo jazdy). Chętni do wzięcia udziału  akcji mogą zgłaszać się do oddziałów szkoły nauki jazdy Young Driver do 15 czerwca. Tam zostanie wyłonionych 40 najlepszych kierowców, którzy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w finale.

Wybrani młodzi kierowcy będą podzieleni na kategorie od 10 do 13 oraz od 14 do 16 lat i w tych grupach zostaną poddani serii testów. Organizatorzy przewidzieli między innymi, slalomy, parkowanie, używanie hamulca ręcznego oraz wyzwania weryfikujące na ile pewnie zawodnik czuje się za kierownicą. Sędziowie zwracać będą uwagę na rozważną i bezpieczną jazdę, opanowanie pojazdu i rozumienie jego zachowania na drodze.

Nagrody dla najlepszych uczestników to 200 funtów, darmowe 10 godzin jazd w szkole Young Driver, vouchery do restauracji dla całej rodziny oraz egzemplarze ostatniej książki Quentin Willsona z autografem. Prezenter, wraz z Vicki Butler-Henderson, poprowadzą finałowe zmagania.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze