Kto do Lotusa, kto do Citroena, kto do Mercedesa?

W międzysezonowych dywagacjach na temat, który zespół zostaje w F1, a który kierowca przesiada się do innego bolidu, trudno często nadążyć za zmianami. Z pewnością jednak warto je śledzić.

Czy Robert będzie jeździł w takim samochodzie?
fot. Renault

Zakończenie sezonu Formuły 1 nie oznacza, że wszyscy poszli na urlop i odpoczywają. Rotacja kierowców pomiędzy zespołami, rezygnacje i wprowadzanie nowych teamów to tematy, w których bardzo dużo się dzieje i wiele mówi. Warto więc obserwować poczynania aktorów Królowej sportów motorowych, żeby w marcu nie okazało się, że zupełnie nie możemy zorientować się kto, gdzie i z kim.

Oczywiście, część wiadomości okazuje się plotkami, albo zamierzeniami, które nie zostały zrealizowane. Jak doniosły ostatnio niektóre źródła, pod znakiem zapytania stoi kontrakt Roberta Kubicy z Renault. Nie od odzisiaj mówi się jednak na temat dywagacji zarządu francuskiej firmy nad zainteresowaniem udziałem w F1. Hiszpańskie Diario AS podało w piątek, że Polak będzie mógł podpisać umowę z innym zespołem, jeśli w najbliższych tygodniach Renault nie zadeklaruje swojego udziału w F1. To samo źródło twierdzi, że w takiej sytuacji prawdopodobnie Mercedes będzie zainteresowany zatrudnieniem Roberta jako partnera Nico Rosberga. Biorąc pod uwagę, że francuski team właśnie ogłosił, że na początku grudnia zamierza przeprowadzić w Jerez testy z trzema kierowcami: Bertrandem Baguette, Lucasem Di Grassi i Ho-Pin Tungiem, chyba nic nie wskazuje na to, aby Francuzi zamierzali wycofać się z mistrzostw. Poza tym pozostaje jeszcze kwetia deklaracji udziału w F1 do 2012 roku, złożonych przez zespoły zrzeszone w FOTA, więc wiadomość ta może okazać się plotką. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na potwierdzone informacje.

Człowiekiem, który od dłuższego już czasu mówi o powrocie do Formuły 1 jest Jacques Villeneuve. Były kierowca BMW Sauber, zastąpiony przez Roberta Kubicę w tym teamie 3 lata temu, trenuje podobno intensywnie w Australii. Jak twierdzi Norwich Evening News, Villeneuve  przeprowadzał ostatnio rozmowy z zespołem Lotus. Szef tego teamu, Tony Fernandes potwierdził, że zamierza wziąć pod uwagę kandydatury 4 kierowców i rzeczywiście Kanadyjczyk odwiedził siedzibę zespołu w Hethel w Wielkiej Brytanii. 

Kimi Raikkonen jeszcze jako członek teamu Ferrari
fot. Ferrari

Ciągłe emocje budzi osoba Kimiego Raikkonena.
Były Mistrz Świata, mimo swojej małomówności, oświadczył niedawno, że interesuje go tylko zespół F1, który może dać mu możliwość zdobycia następnego tytułu. Po odejściu Kimmiego z Ferrari pojawiły się informacje, że 30-letni Fin zmienił nieco swoje zainteresowania i będzie jeździł w rajdach. Wystąpił już zresztą w tym roku w Rajdzie Finlandii. Oficjalna strona WRC donosi, że Raikkonen gotowy jest podpisać umowę z Citroenem na wszystkie 13 rund Rajdowych Mistrzostw Świata 2010. Oficjalnego ogłoszenia tej decyzji można spodziewać się w najbliższych dniach.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze