KTM RC16 – ekstremalny i drogi

Znamy kolejne szczegóły na temat motocykla KTM RC16. Wyczynowa maszyna pojawi się na rynku już za kilkanaście miesięcy, a jego cena raczej nie będzie przystępna. Chętni będą musieli pospieszyć się zakupem.

Stefan Pierer ujawnił kilka dni temu kilka szczegółów na temat premiery nowego KTM RC16. Maszyna nie będzie należeć do najtańszych, ale będzie można ją kupić taniej niż Hondę RC213V-S. Cena wynoesie jakieś 100-120 tys. euro. Za tą cenę będzie można nabyć jednoślad, w którym zaimplementowano technikę prosto z MOtoGP. 

Dotychczasowe doniesienia wskazują na to, że RC16 nie zostanie dopuszczony do ruchu drogowego w przeciwieństwie do konkurencyjnej Hondy. Prezes firmy KTM wspominał o tym fakcie już kilka razy. Przeznaczenie takiej maszyny to wyłącznie tor wyścigowy. Tym bardziej, że jednostka napędowa  o pojemności litra dostarczy co najmniej 240 KM maksymalnej mocy. 

Motocykl KTM RC16 trafi do sprzedaży nie wcześniej niż w 2018 roku. Produkcja będzie limitowana i wyniesie co najmniej 100 egzemplarzy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze