Krótszy czas oczekiwania na egzamin?

08 grudnia 2009
Zwiększenie liczby miast, w których można by było przeprowadzać egzamin na prawo jazdy to na pewno trafiony pomysł naszego rządu. Może wreszcie na otrzymanie upragnionego "prawka" nie musielibyśmy czekać miesiącami. Czy ten pomysł pozostanie tylko w sferze pomysłów?
Szybsze uzyskanie prawa jazdy to marzenie wielu. Nowe przepisy mogą je przyspieszyć.
fot. Motocaina

Rozszerzenie liczby Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego (WORD) to proponowana zmiana do ustawy Prawa o ruchu drogowym. Dziś, jak wiele z nas wie, termin oczekiwania na egzamin na prawo jazdy często przekracza ustawowe 30 dni, a sama organizacja egzaminu jest dla wielu osób trudna z racji dystansu dzielącego ich miejsce zamieszkania i WORD. To wszystko mogłoby się zmienić!

Obecnie, egzaminy można przeprowadzać tylko w miastach na prawach powiatu. Po zmianie ustawy, ośrodki mogłyby się znaleźć również w innych miastach i co prawda prawo zezwalałoby na przeprowadzanie w nowo powstałych punktach tylko egzaminów na prawo jazdy kategorii A i A1 (motocykle) oraz B i B1 (auta osobowe), to jednak zmiana na pewno wszystkim wyszłaby na dobre.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!