Krótka rozmowa z szeryfem drogowym

Dlaczego kierowca tira blokuje lewy pas i powoduje wydłużenie korka? Inny kierujący postanowił podejść i zapytać.

Droga krajowa E75, kierunek Częstochowa-Warszawa i, jak zwykle na tej trasie, korek. O wiele dłuższy, niż powinien być, ponieważ kierowca tira zablokował lewy pas. Dlaczego?

Inny kierujący podszedł do niego z włączonym nagrywaniem w telefonie i zapytał ironicznie czy może ciągnik siodłowy uległ awarii. Szeryf nie zaczął wywodów na temat tego jak ważną rolę pełni blokując jeden z pasów ruchu. Odparł tylko, że inni kierowcy nie chcą go wpuścić na prawy pas. Więc stoi. Autor nagrania zapewnił kierowcę tira, że nagranie trafi na policję.

Najnowsze

Agresywny rowerzysta sam się ukarał

Rowerzyści, którzy nie respektują przepisów, utrudniają kierowcom jazdę i do tego zachowują się agresywnie, to niestety coraz częstszy widok na polskich drogach.

Właściwa akcja zaczyna się od 1:10, ale warto obejrzeć całość. Widzicie jak rowerzysta dziarsko pedałuje wielopasmową drogą, ignorując obecność drogi dla rowerów? Już samo to trochę o nim mówi.

Samo zdarzenie wyglądało prawdopodobnie tak, że rowerzyście nie spodobało się, że kierowca próbuje go wyprzedzić podczas wykonywania skrętu w lewo. Najwyraźniej cyklista uważa, że samochód ma obowiązek jechać za nim (zwracamy uwagę, że wzdłuż tej ulicy również biegnie droga dla rowerów). Zaczął coś krzyczeć do kierowcy, po czym kopnął w samochód, przewracając się.

Szkoda słów, aby komentować takie zachowanie. A skąd ono się bierze? Możliwe, że ten rowerzysta nasłuchał się osób pokroju „króla rowerów”, którego mentalność i rady przedstawialiśmy w niedawnym tekście.

Najnowsze

Kolizja motocyklisty i mnóstwo kontrowersji

Zdarzenie, w wyniku którego ucierpiał kierujący skuterem, wzbudziła wiele kontrowersji wśród internautów. Czy da się jednoznacznie określić kto miał rację?

Zobaczcie poniższe nagranie i spróbujcie ocenić, który z kierujących winny był kolizji. Zawinił jadący skuterem, kierowca Audi, czy może małego dostawczaka?

Według wielu komentujących wina leży po stronie kierującego Audi, ponieważ niedługo po wyprzedzeniu skutera, zatrzymał się, żeby skręcić w lewo. Niektórzy wskazują osobę w małym dostawczaku, która zasłoniła motocykliście sytuację na drodze, a później nagle zjechała na pobocze, ignorując ciągłą linię. Pojedyncze głosy wskazują kierującego jednośladem. A jaki jest wasz typ?

W naszej ocenie wyłączną winę ponosi kierujący skuterem. Nie obserwował należycie uważnie drogi (zwróćcie uwagę jak późno reaguje na stojące Audi) i nie utrzymywał bezpiecznego odstępu. Dlatego zachowanie innych kierujących (a zatrzymywanie się, aby skręcić, lub omijanie takiego pojazdu prawą stroną nie są niczym niestandardowym) było dla niego kompletnym zaskoczeniem.

Najnowsze

She’s Mercedes – IV Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów

Już po raz czwarty w Polsce odbędzie się ekskluzywne spotkanie posiadaczy klasycznych samochodów Mercedes-Benz – a to za sprawą faktu, że udział w nim wezmą wyłącznie kobiety. Tegoroczna edycja Zlotu Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów She’s Mercedes potrwa od piątku do niedzieli (23-25 sierpnia 2019 roku) i tym razem zawita w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Tym razem kobiece załogi i ich klasyczne Mercedesy wyruszą w całodzienny rajd, którego 140-kilometrowa trasa wiedzie wzdłuż zamków Jury Krakowsko- Częstochowskiej. W sobotę 24 sierpnia około godziny 9:30 samochody wyjadą z Bobolic w kierunku Zamku Mirów, a następnie zwiedzą m.in. Muzeum im. Zygmunta Krasińskiego i udadzą się na Zamek Olsztyn.

Na olsztyńskim rynku odbędzie się konkurs, w ramach którego zainteresowani mogą zagłosować na najpiękniejsze auto zlotu. I choć spotkanie ma kameralny format – na zlocie stawi się 8 załóg i 16 uczestniczek, to zebrane samochody będą naprawdę wyjątkowe i przyciągną uwagę nie tylko fanów motoryzacji. Poza modelami Mercedes-Benz z lat 70. i 80. przyjadą dwa roadstery: 190 SL rocznik 1961 (W 121) oraz 500 SL z 1997 r. (R 129).

Ten drugi dopuszczono warunkowo – w spotkaniu biorą udział egzemplarze wyprodukowane do 1994 r., lecz seria R 129 obchodzi w tym roku 30-lecie produkcji i nie mogło zabraknąć jej na zlocie. Jedna z załóg przyjedzie z Jawora, odrestaurowanym przez powstającą właśnie fabrykę Mercedes-Benz Manufacturing Poland modelem 190E (W 201).

Organizatorem zlotu jest Klub Zabytkowych Mercedesów Polska, w którym działa silna grupa kobieca. Ich aktywności wpisują się w rozwijany od lat program She’s Mercedes – czyli inicjatywę Mercedes- Benz, która ma na celu wspieranie dążenia kobiet do realizacji własnych ambicji.

Najnowsze

Nowy Mercedes Benz Citan potwierdzony. Również w wersji elektrycznej!

Koncern Daimler AG zdecydował o produkcji nowego modelu Citan w ramach portfolio produktów Mercedes-Benz Vans – zaoferuje go również w wersji elektrycznej. Nowy model pojazdu powstanie we współpracy z Renault-Nissan-Mitsubishi.

Nowy Citan zostanie całkowicie na nowo opracowany i już na pierwszy rzut oka będzie wyraźnie rozpoznawalny jako pojazd Mercedes-Benz. Następcy naszego małego vana zapewnimy tożsamość adekwatną do marki – wyjaśnia Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.

Mercedes-Benz Vans oferuje Citana od 2012 roku. Mały pojazd dostawczy o kompaktowych wymiarach i dużej pojemności przedziału ładunkowego idealnie nadaje się do wielu miejskich wyzwań. Jest szczególnie ciekawą opcją dla klientów biznesowych rozwijającego się sektora przewozów „on-demand” (dopasowanych do rzeczywistego popytu). Podstawę sukcesu małego vana Mercedes-Benz stanowi połączenie funkcjonalności, wszechstronności i oszczędności z kompleksowym wyposażeniem w systemy bezpieczeństwa i wysokim komfortem jazdy.

Najnowsze