Kosmiczny odrzutowiec QZ 618 i spółka. Jak Lexus puszcza wodze fantazji w kinie science fiction?

Kosmiczny odrzutowiec QZ 618 i spółka. Jak Lexus puszcza wodze fantazji w kinie science fiction?

19 lipca 2019
Kino science fiction daje doskonałą możliwość, by puścić wodze fantazji. Z tej okazji chętnie korzystają projektanci Lexusa, tworząc wyjątkowe pojazdy i statki kosmiczne. Ich ostatni projekt to kosmiczny odrzutowiec QZ 618, który wystąpił w nowym filmie Men in Black: International. Ale przez lata Lexus stworzył również inne nietypowe konstrukcje.

Czerwony model 2054 Lexusa znamy z filmu “Raport Mniejszości”. W futurystycznym świecie porusza się nim główny bohater produkcji - komisarz John Anderton, grany przez Toma Cruise’a. Samochód jest napędzany przez ogniwa paliwowe i ma strukturę odporną na zderzenia, a dostępu do jego wnętrza bronią zabezpieczenia biometryczne. Pojazd został zaprojektowany przez twórców filmu i dział designu Lexusa. Warto dodać, że reżyser filmu Steven Spielberg sam ma w swoim garażu auto japońskiej marki. 

Skyjet to kosmiczny myśliwiec, który wystąpił w obrazie “Valerian i Miasto Tysiąca Planet” Luca Bessona. Twórcom filmu i ekipie stylistów Lexusa udało się zaprojektować pościgowy statek kosmiczny wyprzedzający obecną epokę o około 700 lat, ale jednocześnie z wkomponowanymi elementami charakterystycznymi dla stylistyki aktualnych samochodów marki - ostro zarysowanymi światłami oraz grillem w kształcie klepsydry. Latająca jednostka kierowana przez Valeriana - głównego bohatera filmu, w którego wcielił się Dane DeHaan - dysponuje oczywiście ultranowoczesnym uzbrojeniem oraz systemami ochronnymi. 

LC 500 Black Panther trafił na wielki ekran dzięki produkcji o tej samej nazwie, w Polsce znanej jako “Czarna Pantera”. Wyjątkowy LC jest pojazdem T'Challi, księcia afrykańskiego królestwa Wakandy, który przywdziewa kostium superbohatera i rusza do walki ze złoczyńcami. Filmowe coupé do zadań specjalnych jest napędzane reaktorem korzystającym z fantastycznego metalu vibranium, a także pokryte powłoką z tego samego materiału, co czyni go niemal całkowicie kuloodpornym i zdolnym do samonaprawy. 

Najnowszą i zdecydowanie najbardziej zaawansowaną filmową konstrukcją Lexusa jest QZ 618 - statek kosmiczny, który wystąpił w nowym filmie “Men in Black: International”. To odrzutowiec napędzany przez jednostkę Qasar Power Source Technology, która używa mocy najbliżej położonej aktywnej galaktyki i pozwala w kilka sekund dotrzeć w dowolne miejsce we wszechświecie. Ten nowoczesny układ nie tylko zapewnia przyspieszenie od 0 do 60 w 0,0000000000001 nanosekundy, ale także charakteryzuje się zużyciem paliwa na poziomie 122 MPG (Millennia Per Gallon), co w naszej części planety odpowiada spalaniu 1,93 l na 100 tysiącleci. 

Samochody Lexusa trafiają na ekrany kin nie tylko dzięki filmom science fiction. W 2016 roku w produkcji “Jak zostać kotem” główny bohater Tom Brand - grany przez Kevina Spacey’ego - jeździ supersportowym Lexusem LFA. Natomiast w o rok nowszym filmie „Transformers: Ostatni Rycerz”można zobaczyć SUV-a RX.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!