Korzystasz z aplikacji taksówkowej? Jej regulamin może być niezgodny z prawem

Kiedyś rozliczanie się z taksówkarzami było proste - płaciliśmy im za kurs, a jeśli przyłapaliśmy kierowcę na niekompetencji lub oszustwie, mogliśmy mu po prostu nie zapłacić. Teraz w dobie aplikacji nie jest to takie proste.

Jest raczej niewielka szansa, że przydarzy się wam podobna historia, ale płynie z niej ważna nauka. To że korzystacie z jakiejś usługi, akceptując tym samym jej regulamin, to nie znaczy, że nie możecie nic zrobić, jeśli znajdują się tam zapisy niezgodne z prawem.

Pewna mieszkanka Gdańska skorzystała z aplikacji taksówkowej – dość nietypowej, bo estońskiej, ale funkcjonującej w Polsce. Podczas zamawiania taksówki otrzymała informację, że kurs będzie kosztował 32 zł. Pech chciał, że kierowca przegapił zjazd z obwodnicy, co wymusiło nadrobienie sporego dystansu i przełożyło się na rachunek opiewający na 82 zł. Przy zamówieniu taksówki tradycyjną metodą, nie byłby to problem, ale w tym przypadku aplikacja automatycznie pobrała całą kwotę z konta kobiety.

Firma taksówkowa nie negowała co prawda błędu kierowcy, ale nie chciała zwrócić pieniędzy naliczonych w wyniku tego błędu, zasłaniając się zapisami regulaminu. Oferowała jedynie kody do wykorzystania na kolejne przejazdy. Gdańszczanka zwróciła się o pomoc do polskiego oddziału Europejskiego Centrum Konsumenckiego, które skontaktowało się z estońskim oddziałem. Nagle okazało się, że zwrot nienależnie pobranych środków nie stanowi problemu. Szczegóły wyjaśniania tej sprawy nie zostały ujawnione, ale zakładamy, że zapisy regulaminu, na które powoływała się estońska firma, nie były zgodne z prawem.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Niestety od stycznia tego roku nie ma już egzaminów

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Reklama to reklama… a i innowacja jeszcze …

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Wiadomo ze chodzi o Bolt, dawne taxify. To nie jest Firma taksówkowa tylko parataksówkowa, tam jak się zamówi Przejazd to przyjeżdża Osoba autem nie przystosowanym do Legalnego zarobkowego przewozu osób, czyli jeśli już użyć słowa taksówka to nielegalna taksówka I tylko w tandemie z tym słowem nielegalna. Nieoznakowana i nie spełniając wymogów prawnych Obowiązujących w Polsce jakie są wymagane w tej branży.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

To nie jest aplikacja taksówka tylko aplikacja przewozu osób Bolt !!
Boltowi daleko do prawdziwych taksówek.
Proszę sprostować nieprawdziwą informację

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Teraz jest już taksówką bo mają licencję

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Proszę sprostować nieprawdziwą informację. Bolt nie jest firmą taksowkową lecz jedynie przewozową. To sa fundamentalne roznice o charakterze prawnym i podatkowym.
Poza tym w taksowce z licencją też trzeba by opłacić kurs po jego zakończeniu A potem na podstawie paragonu składać reklamację. Oczywiście w 99 procentach dogadać się można z samym taksówkarzem świadomym swojego błędu ale o czym mowa w przewozach skoro nie mają kas fiskalnych.
Proszę usunąć niewłaściwe zapisy o taksowce.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jak estoński to bolt A to nie taksówki. To nielegalny nadal przewóz osób. Autor wprowadza celowo czytelników w błąd albo jest niedouczonym baranem po zaocznym dziennikarstwie jeśli dziennikarstwie w ogóle.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Jak się dogadać z kimś kto nie „gada”? Nie mówi po polsku?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Co za niekompetentny pismak to nabazgrał. Tak jak w boicie są taksówki.Masakra

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Firma taksówkowa? A ty co napisałeś te głupoty, na pewno masz prawo mówić o sobie dziennikarz?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Gowno prawda. Bolt i Uber zawsze zwracają kwotę przy blednym obraniu trasy.
50zl roznicy na Bolt to chyba musiał badrobic 50km policz sobie pseudo dziennikarzyno. Wypisujesz glupoty, a potem cierpy co nie maja na odswiezacz do auta (dezodorant tez) lykaja takie bzdury jak pelikan. Nigdy nie spotkalem sie z odmową korekty kursu przez Ubera czy Bolta. Stek bzdur.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze