Korytarz życia? Dla niektórych czarna magia!

Polscy kierowcy nadal nie wpoili sobie wszystkich zasad ruchu drogowego, oczywistych w innych krajach. Jest lepiej, ale dalej zdarzają się takie sytuacje.

Wiele się ostatnio mówiło o korytarzu życia. O tym jak i kiedy się go tworzy oraz dlaczego nie służy on do jazdy pod prąd, aby wydostać się z korka. Co robiła spora grupa kierowców.

Na tym nagraniu nie jest już tak źle. Większość kierowców utworzyła korytarz życia i wóz strażacki oraz nieoznakowany radiowóz mogły swobodnie jechać w stronę ofiar wypadku. Tylko dlaczego co jakiś czas napotykali kierowców, którzy widząc co robią inni kierujący, nie wpadli na to, żeby również zjechać na bok? Co jeszcze bardziej zaskakuje – zwykle byli to kierowcy zawodowi!

Miejmy nadzieję, że sytuacja nadal będzie się poprawiać, w czym ma pomóc nowelizacja Kodeksu drogowego, zgodnie z którą tworzenie korytarza życia będzie obowiązkowe. Ma ona również wprowadzić nakaz jazdy na suwak. Projekt zmian ma zostać przyjęty po wakacjach.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Na tym filmiku jest nawet całkiem dobrze! Pisałam ostatnio tekst na naszego firmowego bloga o korytarzu życia i naoglądałam się na yt masy całkiem innych filmików… Po prostu nóż się w kieszeni otwiera i krew człowieka zalewa, jak widzi się baranów, którzy zawracają przez taki korytarz :/ Mam wieeeelką nadzieję, że w tej nowej ustawie będą przewidziane surowe kary za łamanie tego przepisu!

Pozdrawiam
Marysia z http://www.nocar.pl/blog

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze