Kontrowersyjna Mary Barra nową szefową General Motors

"Gdzie diabeł nie może tam babę pośle" - oto Mary Barra, nowa szefowa GM ma dźwignąć koncern z kłopotów finansowych. Wygłasza przy tym dość kontrowersyjne teorie.

General Motors na przestrzeni lat rozrosło się do gigantycznych rozmiarów. Jednak kij ma dwa końce – olbrzymia korporacja w efekcie popadła w kłopoty finansowe i tęgie, męskie głowy przestały sobie radzić. W takich wypadkach na myśl przychodzi przysłowie: gdzie diabeł nie może tam babę pośle…

Sytuacja w GM wymusiła rozpoczęcie prac mających na celu restrukturyzację wewnątrz firmy. Mary Barra była od początku jedną z osób zaangażowanych w te działania.

O szefowej Volvo Group Truck Polska (pojazdy Volvo Trucks i Renault Truck) czytaj tutaj.

Wczoraj koncern poinformował, że Mary Barra w połowie przyszłego miesiąca zasiądzie za sterami ogromnego przedsiębiorstwa, jakim jest General Motors. Zastąpi na tym stanowisku obecnego CEO, Daniela Akersona.

Akerson uważa, że Mary Barra to świetny wybór i jego zdaniem poradzi sobie z obowiązkami; umie organizować pracę i zna GM od podszewki. Pracuje w tej firmie ponad trzydzieści lat. Mary to pierwsza kobieta na tak wysokim stanowisku w historii firmy General Motors.

Mary Barra – kobieta prezes General Motors

Barra obecnie jest wice-prezesem ds. globalnego rozwoju produktów – sekcji, której wartość wyceniana jest na piętnaście miliardów dolarów.

W niedawnym wywiadzie udzielonym Fortune Magazine, powiedziała, że dzięki krokom, które zdecydowała się podjąć z własnej inicjatywy, firma przeszła w miarę szczęśliwie przez trudny czas kryzysu z 2008 roku.

Mary Barra chce dążyć do zmiany „kultury” firmy i zdecydowanie sprzeciwia się produkowaniu „gównianych samochodów”. Barra wie, jak ogromna spoczywa na niej odpowiedzialność i dlatego musi rozważnie podejmować decyzje dotyczące tego, jak rozkładać budżet przeznaczony na kreowanie nowych modeli, który obecnie jest obniżany w wielu firmach produkujących auta. Poza tym będzie kładła duży nacisk na jakość nowych pojazdów.

Oto wywiad z niedawną kandydatką na stanowisko prezesa GM, Mary Barra, w którym wyjaśnia, jakich samochodów nie widzi już w GM.




Najnowsze

Motomikołajki 2013 w Warszawie za nami – relacja i galeria

W pełnym zimowym słońcu warszawscy - i nie tylko - motocykliści zebrali się pod Stadionem Narodowym by utworzyć barwną i radosną kolumnę Mikołajów jadącą na Plac Zamkowy. Było około 200 motocykli, quadów i skuterów, a na nich nawet 250 Mikołajów i Mikołajek.

Motomikołajki 2013 w Warszawie.
fot. Fundacja Jednym Śladem

Do uczestników szybko dołączyły dzieci z dwóch rodzinnych i jednego publicznego domu dziecka. Dzieciom natychmiast wpadły w oko pięknie przystrojone maszyny, w tym bezkonkurencyjne sanie Mikołaja. Było co podziwiać!

Na Placu Zamkowym Mikołaje zrobili wspólne zdjęcie w kształcie choinki oraz tradycyjnie częstowali przechodniów słodyczami.  Dzieci z balonami w rękach i buzią pełną słodyczy, podziwiały motocykle, ale największym wyzwaniem dla nich był wybór NajMikołaja i NajMikołajki. Wybór był bardzo trudny, bo pięknych pań Mikołajek i okazałych panów Mikołajów nie brakowało!

Dalej parada ruszyła do sali zabaw na Merliniego, gdzie dzieci szalały wśród licznych atrakcji: zjeżdżalni, basenów z piłkami, małpiego gaju, paitnballa. Mikołaje w tym czasie rozgrzewała na zewnątrz wesoła muzyka i ciepła grochówka. Na koniec zabawy każde z dzieci otrzymało pokaźne paczki ze słodyczami, większość z nich miała spory problem z ich uniesieniem.

Szczegółowe informacje o liczbie zebranych środków organizatorzy przekażą na początku stycznia, wtedy bowiem kończy się zbiórka dla dzieciaków. Skarbonki możecie znaleźć do końca roku w większości motocyklowych miejsc w Warszawie.

Bardzo dziękujemy ekipie przygotowującej akcję: Polskiemu Stowarzyszeniu Motocyklistów i Fundacji Jednym Śladem, a także wszystkim osobom włączonym do pracy podczas akcji za sprawną organizację i świetną zabawę.

Galeria zdjęć z Motomikołajek autorstwa jednego z organizatorów – Fundacji Jednym Śladem, do obejrzenia tutaj.

Najnowsze

Sebastian Vettel zostanie ojcem!

Informacja od miesiąca krążyła po świecie F1, ale niedawno 4-krotny Mistrz Świata potwierdził krążące plotki.

Jako pierwsze informację o tym podały niemieckie gazety: Bild-Zeitung oraz magazyn Bunte. Wcześniej pojawiały się już informacje o dziecku oraz ślubie, jednak były one cały czas dementowane – aż do wczoraj.

O potencjalnym ożenku i wybrance Sebastiana Vettela pisałyśmy tutaj.

Jak podkreślił Vettel, jest to bardzo szczęśliwy i ważny moment i razem z Hanną chcą to przeżywać w spokoju, dając do zrozumienia dziennikarzom, aby nie wtykali nosa w nie swoje sprawy.

Mistrzowi Świata gratulujemy potomka, a my czekamy na potwierdzenie tezy, że kiedy kierowcy wyścigowemu rodzi się dziecko staje się on o 0,5 sekundy wolniejszy… Czego oczywiście Sebastianowi nie życzymy 😉

Sebastian Vettel z wybranką, Hanną Prater.

Najnowsze

RallyTaxi z Ramoną Karlsson

Ramona Karlsson wpadła na genialny pomysł, by dotrzeć do potencjalnych sponsorów. Otóż w okresie przedświątecznym została kierowcą taksówki dla pracowników działów marketingu w dużych koncernach.

Nie od dziś wiadomo, że Ramona prócz talentu rajdowego, ma także głowę do interesów. Dzięki temu zaszła tak wysoko i miała do dyspozycji auto klasy WRC. Swoją wiedzą o sportowym marketingu dzieliła się wielokrotnie na wykładach dla początkujących zawodniczek.

Tym razem to Ramona potrzebuje sporego budżetu na profesjonalne auto i cały sezon w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. W tym celu uruchomiła niecodzienny projekt RallyTaxi dla menadżerów marketingu i sponsoringu w Sztokholmie:

– Ten okres jest bardzo pracowity i trudno jest uzyskać termin spotkania z potencjalnym sponsorem. Dlatego oferuję podwożenie menadżerów – to pozwala zaoszczędzić czas i mogę w trakcie jazdy opowiedzieć o swoich planach na przyszły sezon. Tym razem jeżdżę prywatnym autem, ale gdy rozmowy się rozwiną, istnieje możliwość jazdy rajdówką – tłumaczy Ramona.

Projekt został pozytywnie odebrany, a jazdę można umówić przez internet w dniach 9-15 grudnia. Ramona przyznaje, że bez GPS nie dałaby rady, musi się przecież skupić na rozmowach z decydentami, którzy mogą jej pomóc w rozwoju kariery sportowej. Trzymamy kciuki, by się udało!

Ramona zaprasza na przejażdżkę potencjalnych sponsorów jej startów w rallycrossie.

Najnowsze

Toni Jardine, zawodniczka motocross, uczci w Polsce pamięć o Nelsonie Mandeli

Toni Jardine, młodziutka zawodniczka z Republiki Południowej Afryki, wystartuje w Mistrzostwach Świata Superenduro w Łodzi z napisem na kasku Madiba 46664. Niestety w Łodzi na Superenduro zabraknie najmnocniejszej zawodniczki w stawce - Lai Sainz.

O wszystkich zawodniczkach, które pojawią się na superenduro w Łodzi pisałyśmy tutaj.

Kalendarz klasy kobiet Mistrzostw Świata Kobiet w Motocrossie 2014 (FIM Women’s Motocross World Championchip) zobaczysz tutaj.

 

Toni Jardine
fot. Xcross

Jedna z nich, pochodząca z RPA Toni Jardine, zakłada kask z napisem Madiba 46664. W ten sposób chce złożyć hołd zmarłemu Nelsonowi Mandeli (46664 to numer więzienny byłego prezydenta RPA). Na kilka dni przed przyjazdem do Polski Toni powiedziała:

– Trenowałam codziennie na lokalnych torach enduro cross. Mam nadzieję, że zaowocuje to miejscem w pierwszej piątce. Byłabym super szczęśliwa, gdybym stanęła na podium. W tym roku najlepiej poszły mi wyścigi we Francji, gdzie zajęłam 4. miejsce. Potem niestety dopadła mnie kontuzja (zerwane więzadła), ale jest już OK. Niedawno pojechałam ostatnią rundę Mistrzostw RPA Offroad, zdobywając tytuł najszybszej riderki.

Kask Toni Jardine z napisem Madiba 46664 – ku czci Nelsona Mandeli
fot. Xcross

W Łodzi niestety nie zobaczymy Lai Sainz, która odwołała swój start w polskich zawodach, aby móc się lepiej przygotować do rajdu Dakar 2014, który rusza już za 3 tygodnie.

Oto lista startowa klasy kobiet na superneduro w Łodzi:

Klasa Kobiet

Nr startowy

Zawodniczka

Przynależność

Kraj

Motocykl

2

FORSLEY Louise

AMA

USA

KTM

6

BRISTOW Emma

ACU

Great Britain

Sherco

69

SNIADA Natalia

PZM

Poland

KTM

76

JARDINE Toni

MSA

South Africa

KTM

93

GOMEZ Sandra

RFME

Spain

Husaberg

96

DANIELS Jane

ACU

Great Britain

Husqvarna

103

FRANKE Maria

DMSB

Germany

Kawasaki

212

WYGACHIEWICZ Anna

PZM

Poland

KTM

995

SZKUDLAREK Ewelina

PZM

Poland

Suzuki

Najnowsze