Konkurs Renault dla uczniów podstawówek

Wiele atrakcyjnych nagród, w tym kilkudniowy wyjazd do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, czeka na zwycięzców konkursów organizowanych w ramach 10. jubileuszowej edycji programu Renault „Bezpieczeństwo dla wszystkich" kierowanego do uczniów podstawówek.

 

Zwycięska klasa w Eurodisneyland, czerwiec 2009.
fot. Renault

Uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w 10. edycji konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, który polega na przygotowaniu plakatu ilustrującego hasło: bezpieczna droga do szkoły. Dzieci mogą malować, rysować, kleić, bądź zastosować wszystkie te techniki jednocześnie. Nagrodą główną dla całej klasy jest wycieczka do Parku EuroDisneyland pod Paryżem, a plakat jej autorstwa zostanie umieszczony na billboardach Clear Channel, patrona konkursu, w całej Polsce. Aby zgłosić klasę do konkursu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie internetowej http://bezpieczenstwo.renault.pl. Prace należy przygotować najpóźniej do 1 marca 2010 roku.
– Konkurs daje naszym uczniom możliwość wspaniałej zabawy i współpracy w grupie klasowej  – mówi Jolanta Ludkowska, nauczycielka plastyki i muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Górze (woj. dolnośląskie), która zgłosiła swoją klasę do tegorocznej edycji konkursu. – Niezwykle rozwija inwencję twórczą najmłodszych poprzez działanie plastyczne na temat bezpieczeństwa na drodze – dodaje.

 

 

Woosh – maskotka konkursu
fot. Renault

Dla dzieci posiadających bujną wyobraźnię i zdolności literackie, przygotowano także konkurs „Kosmiczne historie”. Polega on na wymyśleniu i opisaniu historii ufoludka Woosha – maskotki programu „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Dlaczego Woosh przyleciał na Ziemię, co wcześniej robił na swojej planecie, jakie były koleje jego losów, jakie ma zainteresowania – to pytania, na które dzieciaki powinny odpowiedzieć w swoich opowiadaniach. Najciekawsze przygody zostaną zilustrowane i  zamieszczone na stronie internetowej programu oraz na łamach pism młodzieżowych Victora Junior i Kumpel. W konkursie, który zakończy się 7 lutego, do wygrania będą także ciekawe nagrody.

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla Wszystkich” to jedna z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział ponad 10 milionów dzieci w tym 680 000 z Polski. Szczegóły znajdują się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze