Konkurs! Do wygrania 4 podwójne wejściówki na premierę filmu Katanka w Krakowie

Już 15 sierpnia, w Krakowie odbędzie się uroczysta premiera filmu o najszybszej polskiej motocyklistce - Monice Jaworskiej "Katance". Mamy dla Was bilety!

Seat Tarraco e-Hybrid już w Polsce. Znamy ceny!
Dla naszych czytelników mamy do wygrania 4 podwójne wejściówki na premierę filmu „Katanka”, a wystarczy w komentarzach pod tym artykułem lub na naszym profilu Facebook, uzasadnić – dlaczego chcecie obejrzeć ten film? Na odpowiedzi czekamy do godz. 20 w piątek, następnie poinformujemy, które 4 odpowiedzi najbardziej nas przekonały.

Wstęp na premierę nie jest odpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Wygrana w naszym konkursie gwarantuje najlepsze miejsca! Odbiór biletów będzie możliwy w kinie przed premierą.

Miejsce premiery 15 sierpnia :

18:45 – pokaz filmu bez napisów (napisy wyłącznie na głównej bohaterce)

KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)

Kraków, al. Krasińskiego 34, 30-101 Kraków

{{ vimeo(124642239) }}

Patronem medialnym filmu jest Motocaina.pl

Najnowsze

Skoda Superb pokryta… skórą

Ostatnim krzykiem motoryzacyjnej mody jest oklejanie samochodów folią w różnych kolorach, bądź fakturach (np. karbon). Skoda postanowiła przy pomocy studentów okleić samochód prawdziwą skórą.

Na ulicach widziałyśmy już różne cuda, ale taka Skoda Superb z pewnością wprawiłaby nas w osłupienie. Okazuje się, że za całym projektem stoi czeski producent, a konkretnie szef designu marki, Jozef Kaban. 

Postawił on wyzwanie studentom włoskiego uniwersytetu we Florencji, aby ubrali nowego Superba w to co najlepsze z tamtego regionu. Region Florencji od lat znany jest z wyrobów skórzanych, co zresztą potwierdzają siedziby takich firm jak Gucci czy Roverto Cavalli. 

Dlatego też luksusowa skóra pojawiła się na nadwoziu czeskiej limuzyny. Specjalnie wybrany gatunek oraz kolor skóry pokrył nadwozie. Całość wygląda dość ekscentrycznie, ale ciekawie. Wnętrze samochodu pozostało bez zmian. 

Skoda Superb oklejona skórą trafi do siedziby czeskiego koncernu z Mlada Boleslav.

Najnowsze

Ogólnopolski Zlot Fiata 126 w Krakowie

Już w ten weekend w grodzie Kraka pojawi się ponad 500 załóg popularnymi "Maluchami". Organizatorzy zlotu, Urząd Miasta Krakowa i Grupa Krakowska zapraszają wszystkich fanatyków polskiej motoryzacji.

Będzie to już 12. Ogólnopolski Zlot Fiata 126p, a przy okazji największy zlot „Maluchów” W Europie. Organizatorzy spodziewają się w dniach 14-16 sierpnia w Krakowie fanów małych Fiatów nie tylko z Polski, ale także Czech, Słowacji i Węgier. 

Pojawią się najstarsze wersje z lat 70. aż po ostatnie egzemplarze produkowane w 2000 roku. Wszystkie będą w oryginalnym stanie, a niektóre z nich wyremontowane lub mocno zmodyfikowane. 

Podczas imprezy przygotowano wiele atrakcji dla uczestników: próba sportowa, rajd turystyczny po Krakowie, konkursy, strefa dla kobiet, animacje dla dzieci, a także dla mieszkańców Krakowa.

W sobotę, 15 sierpnia w godzinach 10-12 pojazdy pojawią się pod Wawelem na placu Wielkiej Armii Napoleona. Od 12 do 18 na lotnisku w Czyżynach na pasie przy ulicy Bora Komorowskiego odbędzie się próba sportowa, pokazy driftu, pokaz historycznej formuły i atrakcje dla dzieci. Na niedzielę przygotowano spotkanie od godziny 11 w Muzeum Inżynierii Miejskiej przy ulicy Wawrzyńca .

Dwunasty zlot Fiata 126p odbędzie się tym razem w Krakowie. Co roku miłośnicy tych kultowych aut spotykają się w innej części Polski, aby zaprezentować swoje maszyny, nawiązać kontakty, ale także odbyć podróż w czasie. Impreza w Krakowie odbędzie się przy wsparciu Urzędu Miasta oraz Grupy Krakowskiej.

Plan Zlotu Fiatów 126 p, 14-16.08

Czwartek 13.08 
10.00 Otwarcie rejestracji dla uczestników

Piątek 14.08 
10.00 – 14.00 Start załóg w Rajdzie Turystycznym po Krakowie
Z uwagi na ilość uczestników zostaje wprowadzony limit załóg, decyduje kolejność ustawienia się na starcie.
10.00 – 18.00 Na terenie bazy zlotu atrakcje dla uczestników:
Strefa dla kobiet przygotowana przez Drogerie Sekret Urody oraz marki: Kolastyna, Gillette, STR8, Joko, Miraculum, Allverne, Schwarzkopf, Le Petit Olivier, Instituto Espanol, MissX oraz SPA TURÓWKA
Plaża – strefa relaksu
Czarny Groń – Strefa dzieci a w niej między innymi malowanie prawdziwego fiata farbami oraz poszukiwanie skarbu WESEM
Czarny Groń – Symulator jazdy na nartach i snowboardzie
Zorbing ( ActiveMax)
Wystawa i oraz stoisko firmy WESEM ( Driftowóz)
Prezentacja historycznej formuły
FIAT AUTO POLAND
NEXTIME Polska
Pokazy Detailingu KuroDetailing
20.30 Ceremonia otwarcia zlotu
Wieczór poprowadzą Patrycja Wachońska ( RadioMC Poznań ) oraz Karolina Kowalska ( RMF MAXX)
W trakcie:
Powitanie gości
Przemówienie władz miasta
Pokaz Grupy Tancerzy Ognia Syriusz
Koncert zespołu NATTY DEAD
Gastronomię zapewni Arena Gastro wraz z markami TYSKIE, FRUGO oraz BLACK

Sobota, 15.08
8.00 Krakowska pobudka
9.00 Wyjazd załóg na wystawę pod Wawelem
Z uwagi na ilość uczestników zostaje wprowadzony limit 200 załóg, decyduje kolejność ustawienia się na starcie
10.00 – 13.00 Zwiedzanie Krakowa z przewodnikami (grupy w języku Polskim i angielskim), po nim przejazd do Muzeum Lotnictwa na próbę sprawnościową
11.00 – 12.00 Przejazd pozostałych załóg z bazy zlotu do Muzeum Lotnictwa w Krakowie
13.00 – 18.00 Próba sprawnościowa, w przerwach pokazy Driftowozu, Maluch Trophy, bolidów formuły historycznej (zawodnicy Fołta, Lenartowicz). Wydarzenie będzie komentował Krzysztof SZAJA Szajkowski, legenda motorsportu.
18.00 Powrót uczestników do bazy zlotu
20.00 – 22.00 Rozdanie nagród (Patrycja Wachońska, Karolina Kowalska)
22.00 – 5.00 Impreza z DJ – noc poprowadzi Patrycja Wachońska

Niedziela, 16.08
9.00 – 11.00 Baza zlotu – giełda części
11.00 – 12.00 Przejazd załóg do Muzeum Inżynierii Miejskiej
12.00 – Bicie rekordu ilości maluchów w Muzeum, zwiedzanie wystaw, zwiedzanie Krakowskiego Kazimierza (we własnym zakresie)

Najnowsze

Chcieli odholować Maybacha. Nie udało się

Do zabawnej sytuacji doszło w Wiedniu, gdzie próbowano wciągnąć na lawetę nieodpowiednio zaparkowanego Maybacha 62S. Auto stawiało bierny opór.

Maybach 62S to poważna maszyna i to nie tylko przez wzgląd na luksusowe wyposażenie limuzyny. Auto waży 2805 kg i mierzy 6,16 metra. Tak więc odholowanie takiego samochodu nie jest sprawą łatwą. 

Kilka dni temu na jednej z austriackich ulic pojawił się biały egzemplarz, który został zaparkowany poza strefą. Po chwili pojawiła się ekipa zajmująca się holowaniem. Po kilku minutach okazało się, że dźwig nie jest w stanie podnieść tego kolosa. Panowie musieli zrezygnować z dalszych czynności i odjechali.

Polska straż miejska byłaby z pewnością bardziej roztropna w tej kwestii. Po prostu na koła zostałaby założona blokada.

https://www.youtube.com/watch?v=GtGpNL-7yzQ 

Najnowsze

Edyta Klim

Foiljet MR1 Concept – recepta na upały

Podczas bardzo gorącego lata warto się pozachwycać pomysłami, które przynoszą wiele frajdy, adrenaliny i… ochłodzenia!

Foiljet MR1 Concept to połączenie motocykla crossowego i skutera wodnego, na którego pomysł wpadli kilka lat temu: kanadyjski projektant Matt De Bellefeuille i jego kolega Robert Vandenham . Projekt powstał w ramach pracy dyplomowej, wzbudził spore zainteresowanie, jednak nie doczekał się prototypu, czy produkcji.

Rolls-Royce Ghost Extended

{{ vimeo(3930665) }}

Przypominająca motocykl bryła pojazdu jest umieszczona na dwóch ruchomych skrzydłach, na końcach których znajdują się śmigła. Im większa prędkość, tym wynurzenie jest większe, a przy cumowaniu wysokość reguluje się przyciskiem. Całość napędza elektryczny, cichy i energooszczędny silnik o mocy 20 KM, który osiąga max 75 km/h, a akumulator powinien wystarczyć na 3 godziny zabawy.

BMW iX zaprezentowane. 500 KM, 600 km zasięgu i ogromny grill

Niewątpliwym plusem tego pomysłu jest jego ekologia – pozostawia środowisko w niemal nienaruszonym stanie w przeciwieństwie do większości skuterów, które zwykle powodują spustoszenie podwodnej fauny i flory, generują także olbrzymi hałas.

Rolls-Royce Ghost Extended

Najnowsze