Konkurs dla fanów Formuły 1. Odpowiedz na pytanie i wygraj książkę o legendarnym kierowcy wyścigowym! [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

Konkurs dla fanów Formuły 1. Odpowiedz na pytanie i wygraj książkę o legendarnym kierowcy wyścigowym! [LISTA ZWYCIĘZCÓW]

29 marca 2021
W tym tygodniu startuje, długo wyczekiwany, nowy sezon Formuły 1. Mamy dla was specjalny konkurs, w którym możecie wygrać fantastyczne książki.

Fani Formuły 1 już zacierają ręce. Czy Mercedes dalej będzie dominował? Czy Lewis Hamilton dalej będzie śrubował rekordy? Czy Ferrari się odrodzi? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie entuzjaści F1 na całym świecie.

My chciałybyśmy zabrać Was w podróż do przeszłości i zapoznać Was z człowiekiem, bez którego współczesna Formuła 1 nie byłaby taka sama, Nikim Laudą. Trzykrotny mistrz świata, jeden z najlepszych kierowców w historii Formuły 1, prawdziwa legenda torów wyścigowych. Dzięki biografii pióra Maurice’a Hamiltona każdy z nas ma szansę poznać bliżej historię niezwykłego Austriaka.

Kierowcą wyścigowym został wbrew woli ojca. Upór popłacał, bo wdarł się do światowej czołówki lotem błyskawicy, zapisując się w historii jako jeden z najlepszych zawodników, jakich widziała królowa motorsportu. Trzykrotny mistrz świata, który po tytuły sięgał w barwach legendarnych zespołów: Ferrari i McLarena. Triumfator 25 Grand Prix, którego gigantyczne doświadczenie stajnie wykorzystywały jeszcze długo po zakończeniu przez niego wyścigowej kariery. Niki Lauda stał się wzorem dla kolejnych pokoleń kierowców, między innymi Nico Rosberga, który nazywa go swoją inspiracją. Sukcesy odnosił nie tylko na torze, ale i w biznesie, choć historię jednego z jego najsłynniejszych interesów znaczy wypadek samolotu należących do niego linii lotniczych, w którym życie straciły 223 osoby. Oto kierowca naznaczony. Namaszczony przez opatrzność do tworzenia wielkich rzeczy, oszpecony przez szatana, który w 1976 roku próbował odebrać mu życie. 

Przeczytaj: „Niki Lauda. Naznaczony” – historia człowieka, który stał się legendą za życia [RECENZJA KSIĄŻKI]

Jeśli chcecie poznać szczegółowo jego losy to zapraszamy do konkursu, w którym możecie wygrać aż 3 egzemplarze książek o Nikim Laudzie. Jak można wygrać książkę?

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Który zawodnik ze świata Formuły 1 najbardziej Cię inspiruje i dlaczego?" i przesłać odpowiedź na redakcja@motocaina.pl . 

Nasze Jury Konkursowe wybierze trzy najciekawsze odpowiedzi. Konkurs trwa od 24.03.2021 r. do 31.03.2021 r. do godziny 23.59. 

Ogłoszenie zwycięzców konkursu nastąpi 01.04 2021 r. (Pssst... to nie żart :) ) Wysyłka nagród konkursowych do 5.04.2021 r. 

REGULAMIN KONKURSU

 

-------------------

AKTUALIZACJA WYNIKÓW

Jury konkursowe wybrało poniższe odpowiedzi konkursowe. Ze zwycięzcami skontaktujemy się emailowo. 

ODPOWIEDŹ 1 Lewis Hamilton, który w 1995 roku jako chłopiec podszedł do Rona Dennisa,  szefa drużyny McLaren i powiedział mu jedno zdanie - chcę dla Ciebie jeździć, na co ten odpowiedział zdawkowym uśmiechem. Nikt by nie pomyślał, że już 3 lata później Lewis został przyjęty do programu wsparcia dla młodych kierowców McLaren Mercedes - Benz. Bardzo szybko zaczął zdobywać trofea -  British Formula Renault, European Formula Three, GP2 championship. 12 lat później od wypowiedzenia krótkiego zdania był już kierowcą Formuły Jeden. Co w naszym monokulturowym kraju ma niewielkie znaczenie, patrząc w szerszym kontekście znaczenie ma. Lewis jest mulatem.Od małego patrzono na niego przez palce, nazywając za jego plecami pierwszym czarnym kierowcą Formuły jeden. Musiało być mu nieraz przykro. Musiało go to boleć. Spotkał się w swoim życiu z niejednoznacznymi sytuacjami. Ale nie przeszkodziło mu stać się tym, kim jest. Jednym z najlepszych, najbardziej utytułowanych kierowców w historii, którą pisze dalej.

ODPOWIEDŹ 2 Mój wybór to Robert Kubica. Człowiek, który całe swoje życie poświęcił dla tego sportu. Kiedy jego koledzy przychodzili na treningi - jazdy, odliczali czas do końca... Robert dopiero zaczynał. Od zawsze chciał być najlepszy, ćwiczył więcej mocniej. Dla niego nawet warunki atmosferyczne nie miały znaczenia. Wiedział, że jeżeli ma być najlepszy to musi ćwiczyć, poświęcić się w całości. Takiej postawy często brakuje, ludzie wymagają, że świat obdaruje ich nagrodami bez ich wkładu. Godne podziwu jest to, że Robert pomimo niepowodzeń - wypadku, walczy dalej. Chce być dobry, poświęcił się swojej pasji i zrobił z niej sposób na życie. Życzę aby każdy z nas miał w sobie tyle samozaparcia i woli do walki jak on. Pozdrawiam :)

ODPOWIEDŹ 3  Wspaniały zawodnik Sir Stirling Craufurd Moss jest dla mnie osobiście najbardziej inspirującą postacią w świeci Formuły 1. W kwietniu minie rok, od śmierci tego wielkiego człowieka. Łatwo jest wybierać oficjalnych mistrzów i rozpisywać się o ich wynikach, ale czasami należy się skupić na zawodniku, który może nie osiągnął szczytu Olimpu, nie jest tym pierwszym, ale po przez swoją pracę, ogromny talent, determinację, starał się jak najlepiej jeździć, walczyć, być w grze, mimo wszystko. Fakt – nigdy nie zdobył mistrza Formuły 1. Nie zrażał się, trenował i dostarczał kibicom ogromnych wrażeń. Pamiętajmy, że Jego młodość, działalność zawodowa, przypadała na lata, gdzie nowoczesna technika (komputery itp.) były w powijakach. Dla sportowca liczy się złoto olimpijskie, to zwieńczenie kariery osobistej – mistrzostwo. Pan Moss otarł się o wyżyny. Jest dla mnie bliski, ponieważ ukazał przez swoje życie, pasję, że mimo „niepowodzeń” (brak najważniejszego tytułu w F1), nie zrażał się i ciężko pracował. To dobry przykład dla każdego z nas – należy starać się, walczyć, nie poddawać się, żyć. Mimo zakończenia kariery, związanej z poważnym wypadkiem i jego następstwami, nadal startował, już na luzie (ostatni raz w wieku 81 lat). Ten odważny, utlenowany, wybitny człowiek, na zawsze zapisał się na łamach historii, jak też w ludzkich sercach. Zwykłość też należy docenić, bo mistrzostwo, piedestał, to nie wszystko – liczy się całość życia. Nie ma Go już wśród nas, to wielka szkoda. Sir Stirling uzdolnieniami, manierami przewyższał wielu, jest bohaterem, na którym możemy się wzorować, inspirować. Dość dawno temu Herodot stwierdził: „Całe nasze życie to działanie i pasja. Unikając zaangażowania w działania i pasje naszych czasów, ryzykujemy, że w ogóle nie zaznamy życia”. Sir Stirling Craufurd Moss zaznał życie, przeżył je pięknie na 100%.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!