Koniec z postojem na czerwonym świetle

Nic nie irytuje tak mocno, jak konieczność zatrzymywania się co chwile na czerwonym świetle. Inżynierowie Forda pracują nad rozwiązaniem, które w niedalekiej przyszłości umożliwi jazdę na tzw. zielonej fali.

Według badań statystyczny kierowca w Wielkiej Brytanii spędza aż dwa dni w ciągu roku czekając na zielone światło. Aż strach pomyśleć, ile czasu marnuje statystyczny kierowca typowego polskiego miasta. 

W ramach projektu UK Autodrive, przy współpracy inżynierów Forda, powstaje nowa technologia, która zaoszczędzi czas kierowców. Budżet programu testowego wynosi 20 mln funtów, a działania są realizowane w Wielkiej Brytanii. Oprócz marki spod znaku błękitnego owalu współpracuje przy tym projekcie 16 różnych podmiotów. 

Amerykański producent bada przede wszystkim technologię łączności pomiędzy samochodami a infrastrukturą drogową. Nowy system będzie mierzyć czas uzyskany z przydrożnych modułów, a także od innych samochodów przy pomocy komunikacji radiowej.

Dzięki temu system pozwoli dostosować prędkość samochodu do cyklu zmiany świateł. To pozwoli poruszać się na tzw. zielonej fali. Dzięki temu uda się nie tylko ograniczyć stres, ale również zużycie paliwa wywołane ciągłym hamowaniem i ruszaniem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze