Koniec sezonu Natalii Kowalskiej w F2

24 września 2010
Natalia Kowalska nie ukończyła sobotniego wyścigu Formuły 2 na torze Ricardo Tormo w Walencji z powodu awarii samochodu. W niedzielę zajęła 16. pozycję. 

Natalia Kowalska bardzo chciała zakończyć sezon Formuły 2 za kółkiem swojego bolidu z numerem 77, zamiast tylko oglądać ścigających się kolegów. Udało jej się wyleczyć kontuzjowane kolano i dołączyć do zawodników F2 w Walencji. Niestety samochód Natalii miał poważne usterki i pierwszego dnia wyścigów musiała zjechać do boksu, a w drugim dniu traciła cenne sekundy przy hamowaniu. Winny temu był układ elektryczny auta, a w sobotę dodatkowo zepsuła się pompa paliwowa.

Awaria bolidu Natalii Kowalskiej.
fot. Cyfra Plus
- W sobotnim wyścigu już na pierwszym okrążeniu zaczęły się świecić kontrolki na czerwono, potem auto traciło tempo, by w 16. okrążeniu zupełnie stracić moc. Nie było wyjścia, musiałam zjechać do boksu - komentuje rozżalona Natalia.

Nie tylko po zachowaniu auta Natalii ale także aut innych zawodników widać było, że pod koniec sezonu niektóre bolidy mają problemy techniczne. Przykładowo zwycięzca sobotniego wyścigu, Nicola de Marco, w niedzielę niespodziewanie zjechał do boksu. W drugim wyścigu Natalia Kowalska wystartowała z 17. pozycji. Rady inżyniera teamu dotyczące tego, jak powinna pokonywać specyficzne zakręty na Autodromie Ricardo Tormo okazały się nietrafne i zawodniczka straciła możliwość startu z wyższej pozycji. Jednak już w pierwszym okrążeniu wykorzystała zamieszanie pomiędzy kilkoma bolidami i wyprzedzając po zewnętrznej poprawiła swoją pozycję na 15. Przez większość wyścigu walczyła o miejsce z Ricardo Teixerią, zawodnikiem z Angolii, który w czasie 18. okrążenia zjechał do boksu. Niedzielny wyścig Natalia ukończyła na 16. pozycji.

- Jazda w ostatnich wyścigach sezonu jest jak rosyjska ruletka - kłopoty z autem  mogą nagle wyeliminować nawet najlepszych zawodników. Ja cieszę się z tego, że udało mi się skończyć niedzielny wyścig, mimo przegrzanych opon i tracenia sekund przy hamowaniu, gdy auto zamiast trzymać się nawierzchni, ślizgało się po niej - skomentowała Natalia.

Zawody Formuły 2 w 2010 roku wygrał Dean Stoneman z 284 punktami, na drugim miejscu był Jolyon Palmer z 242 punktami, na trzecim Siergiej Afanasiev ze 157 punktami. Natalia zajęła 19. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!