
Kongsberg Automotive zainwestuje blisko 230 mln w Pruszkowie
Kongsberg Automotive wygrał globalny przetarg na produkcję mat grzewczych do aut segmentu premium, znanego niemieckiego producenta. Za produkcję będzie w całości odpowiedzialny zakład Kongsberg Automotive w Pruszkowie. Wartość kontraktu to blisko 230 milionów złotych w przeciągu 8 lat. Uruchomienie produkcji zaplanowano na 2017 rok.
Zawarta umowa ma charakter globalny, jednakże produkcja mat grzewczych odbędzie się tylko i wyłącznie na terenie Pruszkowa. Dla polskiego oddziału podpisanie kontraktu oznacza rozbudowę o pięć nowych linii produkcyjnych, co stanowi około 800 metrów kwadratowych. Co więcej, w ramach kontraktu spółka na szeroką skalę wdraża do swojej produkcji najnowocześniejsze technologie szycia, które pozwolą wyposażyć w maty grzewcze aż trzydzieści cztery warianty siedzeń do samochodów klasy premium (SUV oraz sedan).
– W wyścigu o wygraną w przetargu pokonaliśmy czterech czołowych europejskich dostawców. O wyborze naszej oferty zdecydowała jednak nie tylko cena, ale też nasze ‘know how’. Produkcja mat grzewczych realizowana będzie przy wykorzystaniu najnowszej technologii szycia. Podpisanie tego kontraktu wiąże się ze znaczną rozbudową naszego zakładu w Pruszkowie – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Polsce.
– W przyszłości nasze produkty będą wyposażane w systemy autodetekcji, które umożliwią współpracę systemów zapewniających komfort jazdy z bezpieczeństwem kierowcy. Dzięki nowym technologiom będziemy w stanie spersonalizować ochronę kierowcy pod względem wagi, wzrostu, etc. – dodaje Paweł Cichoń, NPI Manager Kongsberg Automotive w Polsce.
Kongsberg Automotive to norweski holding, działający w branży motoryzacyjnej od ponad 50 lat. Produkuje m.in. maty grzewcze, systemy wentylowania foteli samochodowych, regulacji podparcia lędźwiowego, a także masażu, które są montowane w większości pojazdów na świecie, takich marek jak: Volvo, BMW, Daimler, Jaguar, Land Rover, Volkswagen, Audi, Porche, Ferrari, GM, Renault, Citroen, Peugeot, FIAT, Toyota, Maserati czy Bentley.
W Polsce Kongsberg Automotive działa już od 15 lat w Pruszkowie i zatrudnia obecnie ponad 1000 pracowników. W swojej produkcji firma wykorzystuje najnowsze technologie, stąd część linii produkcyjnych jest wyposażona w roboty.
Najnowsze
-
Elektryk czy hybryda – co bardziej opłaca się w leasingu?
Coraz więcej firm i osób prywatnych zwraca uwagę na ekologię i koszty użytkowania aut. Rosnąca popularność napędów alternatywnych wypiera tradycyjne rozwiązania, ale rodzi pytanie: co w leasingu bardziej się opłaca – hybryda czy elektryk? -
Nocleg pod namiotem czy w kamperze? Porównanie opcji dla fanów motoryzacji
-
Test Peugeot 408 GT: masaż na trasie i pazury na ulicy
-
Test Ford Bronco Badlands – powrót legendy na bezdroża
-
Mercedes Vision V: gdzie podziała się motoryzacja, a pojawił się… 65-calowy telewizor?
Zostaw komentarz: