Kongres MOVE na Poznań Motor Show – znamy pierwszych prelegentów!

Przed nami trzecia edycja Kongresu MOVE. To najważniejsza konferencja merytoryczna w trakcie Poznań Motor Show. To także jedyne tej rangi forum ekspertów i praktyków rynku e-mobility w tej części Europy.

Poznaliśmy właśnie nazwiska trzech pierwszych prelegentów, którzy swoją obecnością zaszczycą uczestników nadchodzącej edycji wydarzenia. To Alister Hamilton, Haluk Sayar oraz Nicolas Mocioi.

Alister Hamilton

Alister Hamilton jest Dyrektorem i Przewodniczącym EVA Scotland. Dr Hamilton ma doświadczenie zawodowe w inżynierii elektronicznej i pracuje jako nauczyciel akademicki w School of Engineering na Uniwersytecie w Edynburgu. Jego zainteresowania badawcze dotyczą systemów neuromorficznych i przetwarzania mózgowego. Prywatnie Dr Hamilton interesuje się elektryfikacją transportu – pracował jako wolontariusz wspierający kluby automobilowe.

 – Elektryfikacja transportu nabiera tempa w Europie i na całym świecie. Podczas gdy pojazdy elektryczne mogą przyciągać wzrok i wyobraźnię społeczeństwa, elektryfikacja transportu wpływa na wszystkie formy transportu. Obecnie rowery elektryczne zwiększają praktyczny zasięg i nośność poprzez zwielokrotnienie wysiłku człowieka, ale zastąpienie paliw transportowych na bazie ropy w ciężarówkach, łodziach i samolotach ciągle pozostaje bardzo realnym wyzwaniem. Chciałbym zaprosić Państwa na MOVE International Mobility Congress, aby dołączyć do spotkania ekspertów i specjalistów z całego łańcucha wartości na nowym rynku elektromobilności i wysłuchać ich przemyśleń na temat rozwoju tej ekscytującej transformacji – powiedział A. Hamilton. 

Haluk Sayar

Dyrektor Naczelny w ENRG Energy Consulting AS. Ukończył Politechnikę Yıldız 
na wydziale inżynierii mechanicznej w 1989 roku. Jest założycielem Enerji Muhendislik (1995) i AES Alternatif Enerji Sistemleri (1999), która jest pionierem w Turcji 
w dziedzinie energii odnawialnej. Posiada doświadczenie w projektach dotyczących zrównoważonej energii. Zarządzał także wieloma projektami związanymi z energią 
i węglem, takimi, jak: opracowywanie kredytów węglowych dla projektów OZE, kompensowanie emisji dwutlenku węgla dla korporacji, opracowywanie strategii gospodarki niskoemisyjnej dla sektorów (takich jak przemysł cementowy i ceramiczny w Turcji), konsultacje dla ministerstw energii i środowiska w Turcji. Pracował przy kilku projektach finansowanych ze środków krajowych i międzynarodowych (TR, UE, ONZ, EBOR, FFEM itp.) na rzecz rozwoju przyszłości ze zrównoważoną energią zarówno lokalnie, jak i globalnie. Posiada certyfikat instruktora w zakresie zarządzania strategicznego i planowania. Jest założycielem i generalnym koordynatorem stowarzyszenia AVERE Electro Mobility oraz jednym z założycieli Eurosolar Turkey, Turkish Green Building Council CEDBIK i stowarzyszenia elektromobilności AVERE.

– Świat przechodzi na elektromobilność w transporcie. Od 2010 r. sprzedaż pojazdów elektrycznych rośnie o 50–55% rocznie. Wraz z rozwojem technologii akumulatorów, powszechnością stacji ładowania, rosnącym zasięgiem i niższymi cenami, pojazdy z silnikiem spalinowym zostaną niemalże zastąpione pojazdami elektrycznymi w ciągu dwóch dekad. MOVE International Mobility Congress to platforma, na której szczegółowo omówione zostaną wszystkie aspekty rozwoju e-mobilności – podkreśla H. Sayar. 

Nicolas Mocioi

– Nazywam się Nicolas Mocioi, jestem Sekretarzem Generalnym AVER – stowarzyszenia promującego pojazdy elektryczne w Rumunii. Mam tytuł magistra z dyplomem 
z elektrotechniki, jestem również naukowcem, moje zainteresowania naukowe obejmują systemy zasilania prądem stałym, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, bezpieczniki wysokiego napięcia i przerywacze próżniowe – powiedział N. Mocioi. 

 – W ostatnich latach we wszystkich krajach, transport miejski powodował określone problemy: polityczne, społeczne i środowiskowe: zanieczyszczenie, hałas czy stres. Dlatego zachęca się do badań i rozwoju technologicznego w celu zapewnienia czystego i wydajnego transportu, szczególnie w krajach europejskich. Chciałbym zaprosić Państwa na MOVE International Mobility Congress, ponieważ odpowiedzią na problemy zanieczyszczenia środowiska jest pojazd elektryczny – jako alternatywny wektor transportu. Właśnie dlatego w ciągu ostatnich dwudziestu lat pojazd elektryczny został ponownie odkryty. Oczekuje się, że pojazdy elektryczne, które są znane przede wszystkim z tego, że są czyste i ciche, odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na ekologiczny i wydajny transport – zaznacza N. Mocioi. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze