Konferencja motocyklistek w Nevadzie. A co w Polsce?

27 lipca rozpocznie się międzynarodowa konferencja motocyklistek w Carson City, w stanie Nevada, organizowana przez American Motorcyclist Association. To wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją do integracji miłośniczek jednośladów z całego świata.

Coraz więcej kobiet jeździ motocyklami. Szukają sposobó integracji, zawiązują przyjaźnie, są chętne do pozyskiwania wiedzy z zakresu budowy motocykla, jego prawidłowej eksploatacji oraz doskonalą techniki jazdy na jednośladach.
fot. Motocaina.pl

Przebieg trzydniowej konferencji skupiony jest przede wszystkim na edukacji i wzajemnej inspiracji zebranych tam kobiet, nie tylko w kontekście ściśle motocyklowym, ale także na płaszczyźnie ich stylu życia.

– Bez względu na rodzaj posiadanego motocykla, pasjonatki są połączone wspólnym zamiłowaniem do dwóch kółek – mówi Tigra Tsujikawa, managerka AMA. – Konferencja daje nam możliwość kontaktu i bardzo często uczenia się od innych koleżanek, uzupełniania swojej wiedzy. Dzięki seminariom, wspólnym zajęciom, sesjom treningowym, pracujemy razem, by doszlifować nasze umiejętności. Jednocześnie poznajemy się nawzajem i zawiązujemy długoterminowe znajomości.

Przybyłe motocyklistki będą mogły wziąć udział w seminariach dotyczących między innymi: podstaw  mechaniki, technik kierowania pojazdem, czy konstrukcji kasków motocyklowych. Ponadto panie dowiedzą się, jakie korzyści dla zdrowia przynosi jazda typu off-road i co zapakować w kufry, by móc zdrowo zjeść podczas długiej podróży.

Wśród atrakcji znajdzie się także wspólny fitness, spotkania z ekspertkami, a także wystawy motocykli i akcesoriów przygotowane przez największe marki, jak Yamaha, Harley-Davidson, Kawasaki, Schuberth i Kymco.

Wideo z konferencji z 2009 roku pokazuje, jaka niepowtarzalna atmosfera panuje podczas tego spotkania. Uczestniczkom możemy tylko pozazdrościć.

Nasze starania…

Wielokrotne próby zorganizowania przez Motocaina.pl w Polsce masowej imprezy skierowanej do kobiet zainteresowanych motocyklami i skuterami, spełzły jedynie na wysiłku wielu entuzjastycznie nastawionych do tej idei motocyklistek i dobrych chęciach ze strony sponsorów. Niestety, tego typu eventy wiążą się z nakładami finansowymi, a krajowi importerzy motocykli oraz firmy sprzedające odzież jeszcze ze zbyt dużą rezerwą podchodzą do inwestycji w wydarzenia skierowane do grupy docelowej, jaką są kobiety. Liczymy, że niebawem się to zmieni i także w Polsce będzie można zintegrować środowisko motokobiet przygotowując dla nich szeroką gamę atrakcji na tego typu wydarzeniu.

Wszelkie firmy zainteresowane pomocą w organizacji wydarzeń skierowanych do motocyklistek uprzejmie prosimy o kontakt na mail frendl@motocaina.pl. Mamy nadzieję, że wkrótce nasz pomysł się ziści.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze