Konferencja motocyklistek w Nevadzie. A co w Polsce?

27 lipca rozpocznie się międzynarodowa konferencja motocyklistek w Carson City, w stanie Nevada, organizowana przez American Motorcyclist Association. To wydarzenie będzie niepowtarzalną okazją do integracji miłośniczek jednośladów z całego świata.

Coraz więcej kobiet jeździ motocyklami. Szukają sposobó integracji, zawiązują przyjaźnie, są chętne do pozyskiwania wiedzy z zakresu budowy motocykla, jego prawidłowej eksploatacji oraz doskonalą techniki jazdy na jednośladach.
fot. Motocaina.pl

Przebieg trzydniowej konferencji skupiony jest przede wszystkim na edukacji i wzajemnej inspiracji zebranych tam kobiet, nie tylko w kontekście ściśle motocyklowym, ale także na płaszczyźnie ich stylu życia.

– Bez względu na rodzaj posiadanego motocykla, pasjonatki są połączone wspólnym zamiłowaniem do dwóch kółek – mówi Tigra Tsujikawa, managerka AMA. – Konferencja daje nam możliwość kontaktu i bardzo często uczenia się od innych koleżanek, uzupełniania swojej wiedzy. Dzięki seminariom, wspólnym zajęciom, sesjom treningowym, pracujemy razem, by doszlifować nasze umiejętności. Jednocześnie poznajemy się nawzajem i zawiązujemy długoterminowe znajomości.

Przybyłe motocyklistki będą mogły wziąć udział w seminariach dotyczących między innymi: podstaw  mechaniki, technik kierowania pojazdem, czy konstrukcji kasków motocyklowych. Ponadto panie dowiedzą się, jakie korzyści dla zdrowia przynosi jazda typu off-road i co zapakować w kufry, by móc zdrowo zjeść podczas długiej podróży.

Wśród atrakcji znajdzie się także wspólny fitness, spotkania z ekspertkami, a także wystawy motocykli i akcesoriów przygotowane przez największe marki, jak Yamaha, Harley-Davidson, Kawasaki, Schuberth i Kymco.

Wideo z konferencji z 2009 roku pokazuje, jaka niepowtarzalna atmosfera panuje podczas tego spotkania. Uczestniczkom możemy tylko pozazdrościć.

Nasze starania…

Wielokrotne próby zorganizowania przez Motocaina.pl w Polsce masowej imprezy skierowanej do kobiet zainteresowanych motocyklami i skuterami, spełzły jedynie na wysiłku wielu entuzjastycznie nastawionych do tej idei motocyklistek i dobrych chęciach ze strony sponsorów. Niestety, tego typu eventy wiążą się z nakładami finansowymi, a krajowi importerzy motocykli oraz firmy sprzedające odzież jeszcze ze zbyt dużą rezerwą podchodzą do inwestycji w wydarzenia skierowane do grupy docelowej, jaką są kobiety. Liczymy, że niebawem się to zmieni i także w Polsce będzie można zintegrować środowisko motokobiet przygotowując dla nich szeroką gamę atrakcji na tego typu wydarzeniu.

Wszelkie firmy zainteresowane pomocą w organizacji wydarzeń skierowanych do motocyklistek uprzejmie prosimy o kontakt na mail frendl@motocaina.pl. Mamy nadzieję, że wkrótce nasz pomysł się ziści.

Najnowsze

James Bond jeździ Hondą CRF 250R

Postać Jamesa Bonda słynie z dobrego gustu w kwestii pięknych kobiet i szybkich samochodów. Czy aby na pewno tylko z tego? Już w następnej części filmu przygód słynnego agenta zobaczymy Agenta 007 na... motocyklu.

Daniel Craig ma już opanowaną jazdę motocyklem Hondy.
kadr z filmu Skyfall

Kolejna, dwudziesta trzecia już część filmu akcji o perypetiach Bonda zatytułowana Skyfall będzie się rozgrywać w Turcji, na ulicach Istambułu. Jak wiemy, bohaterowi nigdy nie brakuje gadżetów, począwszy od wielofunkcyjnych narzędzi elektronicznych, a skończywszy na zaawansowanej technologicznie broni.

Tym razem, do akcji wkracza ze swoim motocyklem również japońska Honda, która udostępnia dwadzieścia modeli CRF 250R na potrzeby filmu. Oczywiście, pojazdy zostały odpowiednio przerobione wizualnie tak, by przypominały jednoślady prosto z tureckiej taśmy produkcyjnej. Zostaną one użyte przede wszystkim do scen stuntu, czyli akrobacji kaskaderskich. To nie wszystko. Operatorzy kamer otrzymają na czas filmowania modele CFR450R. 

„Potrzebowaliśmy wszechstronnego i o wysokiej jakości off-roadowego motocykla, który z łatwością można zmodyfikować jednocześnie bez utraty dobrego poziomu bezpieczeństwa. Seria Hondy CRF, to najprawdopodobniej najlepsze motocykle do jazdy w terenie i jestem bardzo szczęśliwy z tego, że japoński koncern zgodził się na współpracę z nami” – mówi Gary Powell, koordynator produkcji filmu Skyfall.

PR manager Hondy, Fiona Cole, dodaje: „Jestem bardzo zadowolona ze współpracy naszej firmy z producentami filmu Skyfall i czekam z niecierpliwością, by zobaczyć modele CRF w akcji.”

My także czekamy na premierę nowego filmu. W końcu… Bond bez motocykla, to nie Bond.

Najnowsze

Kolejne kilometry Gosi Rdest w bolidzie Formuły BMW

Formuła BMW Talent Cup 2012, a wraz z nią jej uczestniczka Małgosia Rdest, zawitała na były tor F1, Magny-Cours. Kolejne godziny spędzone za kierownicą bolidu FB02, a także treningi teoretyczne sprawiają, że sport motorowy jest dla Gosi, startującej pod patronatem medialnym Motocainy, coraz  bardziej zrozumiały i klarowny.

Cztery dni we Francji, spędzone przez zawodniczkę na profesjonalnym torze, były bardzo owocne. Począwszy od szkolenia „Media Trening”, które miało zapoznać Małgosię z zagadnieniami związanymi z Public Relations (PR), czyli zachowania wobec mediów i relacji z nimi, Gosia kolejno zgłębiała wiedzę z zakresu przygotowań do startów jako zawodowiec w różnych seriach sportu motorowego. Przypomnijmy, że Formuła BMW jest często traktowana jako przedsionek do kariery w Formule 1. To właśnie z tej szkoły wyławiano takie talenty jak: Christian Klien (kierowca testowy BMW Saauber), Ralf Schumacher, Nico Rosberg, Sébastien Buemi, Timo Glock, Sebastian Vettel, Adrian Sutil oczy Ho Pin Tung. W ramach „małej” formuły ścigali się także Bruno Senna – siostrzeniec Ayrtona Senny, Federico Montoya – brat kierowcy z BMW Williams F1 – Juana Pablo Montoya oraz członek rodziny królewskiej Bahrajnu. Małgosia jest w tym sezonie jedyną kobietą, która ma możliwość szkolenia w BMW Talent Cup.

Podczas treningów we Francji Małgosia uczestniczyła także w pokazach wytrzymałości kasków, ale najcenniejsze doświadczenia wyniosła oczywiście z kilometrów wyjeżdżonych na torze Magny-Cours i Club Track.

– „Wszechstronność to klucz do sukcesu” – te słowa Dirk’a Adorf’a utkwiły mi w pamięci, bo nie należy trzymać się schematów i spodziewać się wszystkiego, co wcześniej zostało zaplanowane. Sport czasem potrafi zaskakiwać i musimy być na to przygotowani. Podobnie było w Magny-Cours; nagle okazało się, że będziemy jeździć większość czasu po mniejszym obiekcie Club Track. Jeśli o mnie chodzi to każdy kilometr na obojętnie jakim torze jest wiele wart. Jestem bardzo zadowolona z wizyty we Francji i z niecierpliwością czekam na Silverstone.

Więcej o udziale Małgosi Rdest w BMW Talent Cup tutaj.

Więcej o bolidzie i sposobie jazdy nim tutaj.

Małgosia Rdest w BMW Talent Cup trenuje w bolidzie Formuła FB02 BMW.
fot. BMW

Najnowsze

Program dla motocyklistek podczas FIM Rally Poland Bydgoszcz oraz Mistrzostwa Polski Kobiet w Motocrossie w Człuchowie

Już w ten weekend, na największym wydarzeniu turystyki motocyklowej na świecie FIM Rally Poland, oprócz innych punktów programu, PZM i organizator proponuje w sobotę „Program Kobiet”. Jest to pakiet atrakcji, zarówno autorstwa kobiet, jak i do kobiet  zaadresowany.

FIM Rally jest zlotem miłośników turystyki motocyklowej oraz najważniejszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem z tej kategorii na świecie. Zjeżdzają tu tysiące motocyklistów z całego globu, najwięcej jednak jest przedstawicieli ze Szwajcarii, Niemiec, Francji i Włoch. Czeka nas więc trzydniowe wydarzenie – w dniach 19-21 lipca – którego baza znajdować się będzie na zamkniętym terenie otoczonym malowniczymi wzgórzami (teren wystawienniczy LPKiW Myślęcinek).

Tym razem w harmonogramie pojawił się program adresowany do kobiet. Będzie to czas i miejsce, aby zapoznać się z opowieściami z podróży motocyklowych Ani Jackowskiej, na żywo zobaczyć motocyklowe popisy kaskaderskie Ewy Pieniakowskiej, wziąć udział w przeznaczonym dla kobiet treningu na torze kartingowym. Przedłużeniem kobiecych aktywności będzie finał Pucharu Kobiet w Motocrossie, który odbędzie się w niedzielę, 22 lipca w Człuchowie.

Program Kobiet:

sobota 21 lipca, 14:00-17:00, Strefa Kobiet na festynie w miejscu zlotu:

spotkanie z Anią Jackowską

pokaz stuntu Ewy Pieniakowskiej

pokaz i demonstracka makijażu dla kobiet aktywnych

niedziela 22 lipca, Człuchów – ok. 80 km od Bydgoszczy

Joanna Miller
fot. pzm

Mistrzostwa Polski Kobiet w Motocrossie – w dniu 22 lipca w Człuchowie odbędzie się ostatnia, decydująca runda Pucharu Polski Kobiet w motocrossie sezonu 2012. Znakomicie przygotowany tor, fantastyczna, dopingująca i kilkutysięczna publiczność, adrenalina oraz około 20 zawodniczek zapowiadają imponującą walkę o każdy metr aż do samej mety. Wyrównana walka między dziewczynami, determinacja i chęć zwycięstwa zagwarantują doskonałe widowisko. Niewątpliwą gwiazdą i liderką zawodów jest Joanna Miller – jedna z czołowych zawodniczek damskiego motocrossu. W sezonie 2012 występuje w Mistrzostwach Świata Kobiet, Międzynarodowych Mistrzostwach Holandii i Pucharu Polski MX2. W sezonie 2011 Asia zdobyła Puchar Polski Kobiet, wygrywając wszystkie rundy. Wzięła także udział w Mistrzostwach Holandii i Mistrzostwach Polski MX2, gdzie startowała w jednej linii z mężczyznami. Jej największym sukcesem ubiegłego sezonu był debiut w Mistrzostwach Świata Kobiet, gdzie drugą rundę ukończyła w pierwszej dziesiątce. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata Motorcrossu Kobiet zajmuje 8 miejsce, jako najmłodsza przedstawicielka swojej kategorii. Teraz jej celem jest podium w Pucharze Świata. 17-letnia zawodniczka odbywa około 25 startów w sezonie, ale znajdzie czas by 19-20.07 zaprezentować się w Bydgoszczy na Zlocie Motocyklowym FIM RALLY 2012.

Zlot odbędzie się pod adresem:
67 FIM Rally 2012, Centrum  Targowo-Wystawiennicze Myślęcinek, ul. Gdańska 173 – 175, Bydgoszcz 

GPS

53°10’16.032″N, 18°2’53.051″E

GPS

53.1711200°N, 18.0480700°E

Zawody odbędą się w Człuchowie na torze Dirt Arena. Dojaz z Bydgoszczy do Człuchowa tutaj http://www2.pzm.pl/fimrally/motocross_kobiet

A co się będzie działo podczas FIM Rally Poland 2012? Dla wszystkich uczestników zlotu, już pierwszego dnia imprezy zaplanowano prezentację przybyłych ekip na Wyspanie Młyńskiej, połączonej z zamkniętym parkiem maszyn. Kolejny dzień, to czas wycieczki do miasta pierników, Torunia. Tam motocykliści zapoznają się ze wszystkimi urokami miasta, które znalazło się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Trzeciego dnia wydarzenia odbędzie się Parada Narodów ulicami Bydgoszczy, gdzie pasjonaci – poprzez ozdobienie siebie i swoich maszyn – zaprezentują mieszkańcom Bydgoszczy barwy i symbole miejsc, z których przybyli.

Najnowsze

Samochodowe wskazówki dla kobiet w ciąży

Czasami prowadzony styl życia wymaga od przyszłych mam prowadzenia samochodu. Wiemy jednak, że  kobiety w ciąży za kółkiem narażone są na różnego rodzaju zagrożenia. Przedstawiamy kilka sposobów, by zminimalizować jakiekolwiek ryzyko.

fot. Volvo

Jak twierdzi profesor Hank Weiss z Dunedin Schoolof Medicine w Nowej Zelandii, kobiety przede wszystkim powinny zadbać o obecność trzypunktowych pasów bezpieczeństwa (w kształcie litery Y).  Weiss sugeruje, że ułożenie takiego pasa powinno biec poniżej brzucha i wzdłuż bioder, a także na linii ramienia – przez środek klatki piersiowej.

„Prawidłowo ułożony pas gwarantuje bezpieczeństwo przyszłej matki i nienarodzonego dziecka” – dodaje.

Eksperci zaznaczają, by nie umieszczać horyzontalnej części pasa na wysokości talii. „Taka czynność powoduje największe ryzyko z możliwych i należy potraktować to bardzo poważnie”.

Specjaliści wyróżnili jeszcze kilka istotnych wskazówek:

1. Ogranicz konieczność jazdy, szczególnie w momencie zaawansowanej ciąży, kiedy brzuch może znajdować się coraz bliżej koła kierownicy. Jeśli pojawia się nagła potrzeba dłuższej podróży należy stosownie zaplanować trasę uwzględniając czas na postoje (toaleta, stretching nóg). Warto także pamiętać o ostrożności podczas pakowania ciężkich rzeczy do bagażnika.

2. Jeździj ostrożnie – unikaj używania telefonu komórkowego czy znacznego przekraczania prędkości.

3. Zakładaj pas – nie wpływa on negatywnie na dziecko ani matkę, a może uratować życie. Pamiętajmy, by nigdy nie pozwolić na ułożenie pasa wokół brzucha, a poniżej niego, na linii bioder.

4. Pamiętaj o prawidłowej pozycji siedzenia, uwzględniającej przede wszystkim bezpieczną odległość brzucha od koła kierownicy, to jest około 25 cm. Dobrze jest się też upewnić, że koło znajduje się naprzeciw klatki piersiowej.

5. Zadbaj o właściwy naciąg pasa, nie powinien on być luźny. To zapobiegnie uderzeniem w koło kierownicy, a także ochroni przed nagłym ruchem w przód podczas awaryjnego hamowania i pozwoli poduszce powietrznej na prawidłowe działanie.

6. Podczas uczestniczenia w jakiejkolwiek kolizji lub wypadku, należy przede wszystkim sprawdzić bicie serca dziecka. Badania mówią, że stan dziecka nie zawsze jest kompatybilny ze stanem, w którym znajduje się matka.

7. Dbałość o regularne przerwy w czasie jazdy to priorytet. Należy poświęcić kilka minut na stretching nóg i zaczerpnięcie świeżego powietrza.

8. Zjedz coś przed wyjazdem, a także zaopatrz się w zdrowe produkty. Regularna przekąska pozwala na utrzymanie prawidłowego stężenia cukru we krwi, co zapobiega m.in. omdleniom.

Pamiętajmy, by mieć na uwadze powyższe zasady. To pozwoli na bezpieczne użytkowanie samochodu, tym samym nie zagrażając życiu swojemu ani nienarodzonego dziecka.

Najnowsze