Koncept BMW M5. Galeria i film

Na kilka dni przed światową premią producent marki BMW opublikował pierwsze zdjęcia. Model M5 Concept, który zadebiutuje w połowie kwietnia podczas targów w Szanghaju to przedprodukcyjna wersja najpotężniejszej sportowej limuzyny wśród modeli BMW.

fot. BMW

Konceptowa M5 ma stanowić połączenie stosowanych w autach wyścigowych technologii z typowym dla modeli serii M wyglądem. Szczegóły póki co są objęte tajemnicą. Auto, które zostanie zaprezenowane już w połowie kwietnia podobno nie wiele odbiega od seryjnej wersji, której premierę zapowiedziano na jesienny pokaz we Frankfurcie. Agresywny przód, masywna linia boczna i aerodynamiczny tył auta przyciąga uwagę chociaż nie zaskakuje.

Pod maską M5 ma znajdować się wysokoobrotowa jednostka V 8. Napęd ma być przekazywany na tylną oś, dzięki zmodyfikowanej siedmio-biegowej automatycznej skrzyni biegów z systemem Drivelogic.

Najnowsze

Premiera 21st Century Beetle już wkrótce

18 kwietnia równocześnie na trzech kontynentach będzie miała miejsce premiera nowej odsłony najpopularniejszego modelu Volkswagena - 21st Century Beetle.

New Beetle to jedna z najbardziej pożądanych motoryzacyjnych ikon popkultury. Produkcję seryjną poprzedziło studium o nazwie „Concept 1” zaprezentowane w 1994 roku. Naturalnie stylistycznie nawiązywał do „kultowego” modelu VW Käfer, czyli popularnego w Polsce Garbusa. New Beetle zyskał nowoczesną linię, zachowując przy tym urok swojego poprzednika.

Na świecie możemy odnaleźć wiele odsłon Volkswagena Beetle.

Mimo ogromnej oferty różnorodnych modeli na rynku Volkswagen Beetle cały czas powiększa grono swoich fanów, którzy niecierpliwie czekają na najnowszy model. Producent mimo zapowiedzi pojawienia się następnej generacji auta, utrzymywał jego wygląd  w ścisłej tajemnicy, co tylko podgrzewało zniecierpliwienie fanów chrabąszcza. Naprzeciw chciała im wyjść znana amerykańska dziennikarka Oprah Winfery, która jako jedna z pierwszych podjęła się próby zaprezentowania najnowszej odsłony legendarnego samochodu:

Kolejnych emocji dostarczyła miłośnikom Volkswagena Beetle zaprezentowana podczas amerykańskiego Superbowl rewelacyjna reklama modelu 21st Century Beetle:Producent marki Volkswagen, który do tej pory tylko podsycał pożądanie swoich wiernych klientów w końcu postanowił dać im to czego chcą. Razem z inną ikoną popkultury stacją telewizyjną MTV na 18 kwietnia zaplanował spektakularny debiut modelu 21st Century Beetle. Premiera, która będzie miała miejsce w Szanghaju, zostanie uświetniona przez odbywające się tego samego dnia koncerty w Berlinie – w historycznej hali E-Werk zagrają 2manydjs oraz w Nowym Jorku – na scenie Terminalu 5 pojawi się The Black Eyed Peas. Oczywiście wszystko zarejestrują kamery MTV.

Najnowsze

Pierwsze zdjęcia Lexusa LF-Gh Hybrid

Koncept hybrydowego modelu Lexusa LF-Gh zadebiutuje już 19 kwietnia na New York Auto Show. Chociaż na szczegóły dotyczące auta musimy jeszcze trochę poczekać, producent postanowił uchylić rąbka tajemnicy i opublikował kilka zdjęć nowego modelu.

Tylne światła nowego Lexusa LF-Gh sprawiają wrażenie, że auto będzie wyglądać niezwykle drapieżnie.
fot. Lexus
Trzy klastry LED, mogą sugerować, że producent marki Lexus będzie następnym po Mercedesie i Audi, który zmierza do pełnego przełączania obsługi wszystkich funkcji oświetleniowych przez diody LED.
fot. Lexus

LF-GH (Lexus Future Grand Touring Hybrid) ma prezentować nowe spojrzenie w przyszłość projektowania Lexusa. Firma obiecuje, że modele hybrydowe będą odważniejsze i będą wyróżniać się spośród pozostałych samochodów luksusowych.

Żadne szczegóły konceptu nie są znane. Możemy się jedynie domyślać, że auto jednocześnie będzie zapowiedzią nowego wizerunku modelu GS, który następnie może ewoluować do wersji „F” w 2013 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze

Partnerstwo Motocaina.pl w Kia Lotos Race 2011

Kobiecy portal motoryzacyjny Motocaina.pl wspiera unikatowy projekt Kia Motor Polska. Jako organizator Kartingowego Pucharu Kobiet Motocaina Cup, ma zamiar przyczynić się do udziału w Kia Lotos Race - kobiet, chcących rozpocząć profesjonalne kariery wyścigowe.

fot. Kia

Kia Motors Polska powierzyła Motocaina.pl zadanie poinformowania o tej niecodziennej inicjatywie uczestniczek sportowych zawodów, organizowanych do tej pory przez kobiecy portal motoryzacyjny takich jak: Puchar Kobiet Motocaina.pl, rozgrywany na samochodach osobowych oraz Motocaina Cup – Kartingowy Puchar Kobiet. Zarówno założycielce serwisu Motocaina.pl, Katarzynie Frendl, która na co dzień wspiera przeróżne inicjatywy mające na celu promocję kobiet w sporcie motorowym, jak i całej redakcji portalu oraz organizatorowi Kia Lotos Race zależy, aby wśród zawodników pojawiło się jak najwięcej utalentowanych pań.

Logo Motocaina zdobi przedni i tylny zderzak Kia Picanto.
fia. Kia

– Kobiety zapisały się na kartach historii sportu motorowego jako zdeterminowane, żądne zwycięstwa zawodniczki. Michele Mouton, czy Jutta Kleinschmidt to najsłynniejsze przykłady utalentowanych kierowców, które często – w przeróżnych publikacjach wydanych po latach – przyznają, jak ciężko było rozpocząć swoją karierę w zdominowanych przez mężczyzn sportach, pozyskać sponsorów i zdobyć możliwość profesjonalnych startów. Dziś polski importer samochodów Kia sam przejawia inicjatywę wsparcia młodych, krajowych talentów, otwierając się na udział kobiet w sporcie motorowym. Mam nadzieję, że pomoc z mojej strony, oraz całej redakcji Motocaina.pl, składającej się przecież w dużej mierze z zawodniczek przeróżnych dyscyplin (wyścigów, rajdów zarówno samochodowych jak i motocyklowych) spowoduje, że wśród finalistów Kia Lotos Race zobaczymy kilka utalentowanych zawodniczek – mówi redaktor naczelna i właścicielka kobiecego portalu motoryzacyjnego Motocaina.pl

Z boku gokarta Caroli widnieje logo Motocaina.
fot. Kia

– Zarówno na kartach, którymi ścigać się będą finaliści, jak również na pucharowym Kia Picanto promującym Kia Lotos Race, zostaną umieszczone loga Motocaina. Wierzymy, że wsparcie kobiecego portalu motoryzacyjnego zwiększy udział pań w naszych zmaganiach. Doświadczenie Motocaina.pl w organizacji kartingowego pucharu dla kobiet może okazać się pomocne nie tylko w dystrybucji informacji o Kia Lotos Race, ale także w indywidualnych przypadkach, w objęciu pewnego rodzaju opieką, a być może, patronatem medialnym, najbardziej utalentowanych uczestniczek Kia Lotos Race. Mamy nadzieję również, że także udział w projekcie Klaudii Podkalickiej, która zaczynała swoją karierę w Kia Lotos Cup, przyniesie efekt w postaci zachęty kobiet do udziału w naszym projekcie  – uważa Monika Krzesak, Dyrektor Public Relations w Kia Motors Polska.

Klaudia Podkalicka podczas konferencji prasowej Kia Lotos Race.
fot. Kia

– Cieszę się, że mogę swoją obecnością w Kia Lotos Race sprzyjać zgłaszaniu się kobiet do zawodów i z miejsca deklaruję pomoc każdej kobiecie, chętnej do udziału w projekcie. Jednocześnie nowym wyzwaniem dla mnie jest egzaminowanie potencjalnych uczestników z wiedzy o tajnikach sportu motorowego, lecz wiem, że świetnie się w tej roli sprawdzę. Muszę jednak podkreślić, że zasady udziału i zdania testu z wiedzy, oraz późniejszych rywalizacji są dokładnie takie same zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Panie nie będą mieć taryfy ulgowej – podkreśla, Klaudia Podkalicka, kierowca wyścigowy i jednocześnie, egzaminatorka w Kia Lotos Race.

Niniejszym zachęcamy więc każdą panią spełniającą warunki Kia Lotos Race (m.in. wiek do 25 lat) do udziału w tym pomysłowym przedsięwzięciu, które nie tylko może umożliwić start profesjonalnej kariery zawodniczej, ale także ujawnić ukryte talenty, pomóc w pozyskaniu nowych sponsorów, patronatów medialnych oraz ułatwić realizację własnych marzeń.

Więcej o Kia Lotos Race na www.kialotosrace.pl

Zapraszamy też wszystkich od odwiedzenie profilu projektu na Facebook

http://www.facebook.com/home.php#!/pages/KIA-LOTOS-RACE/152881238107413

Najnowsze

Erika Detota na podium USCR – film

Erika Detota zaczęła sezon Rajdowych Mistrzostw Ameryki  (USCR) na podium. Pierwsza runda - Rajd Nowego Jorku  miała miejsce w okolicach miasta Walton Monticello (NY).

Detota i Hanson podczas pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Ameryki.
fot. z archiwum zawodniczki

Pierwszym wyzwaniem dla Eriki było zrobienie swoich własnych notatek podczas zapoznania z trasą, które odbyło się przed imprezą. Do tej pory zawodniczka miała tylko możliwość modyfikowania tych, które dostała od organizatora. W tym zadaniu Detote wspierał, mentor Travis Hanson, który był podekscytowany siedząc na prawym fotelu.

– Chcę pomóc Erice utrzymać dobre tempo jazdy oraz podpowiedzieć jej jak w efektywny sposób może wykorzystać swoje umiejętności. Cieszę się, że osiągnęliśmy założony cel – powiedział nie kwestionowany lider USCR Travis Hanson.

Rajd nie należał do najłatwiejszych. Drogi były bardzo zdradliwe, ponieważ miejscami pokryte były mieszanką piasku i śniegu. Detota i Hanson jechali bardzo dynamicznie, dzięki czemu mieli okazję powalczyć o pierwszą pozycję. Jednak uszkodzenie przewodów paliwowych pod koniec drugiego dnia kosztowało ich startę, aż 10 minut.  Ostatecznie załoga zajęła trzecie miejsce w klasie 2WD.

– Po kilku niepowodzeniach w całym rajdzie jestem bardzo zadowolona, że udało nam się zająć trzecią pozycję. Pragnę podziękować naszym fanom za wspacie – powiedziała Erika po zakończonym rajdzie.

Najnowsze