Koncepcyjny bagger od BMW

W zeszłym tygodniu, w malowniczych okolicznościach przyrody, nad jeziorem Como we włoskim Villa d`Este, BMW zaprezentowało koncepcyjny motocykl, który może narobić zamieszania na rynku jednośladów.

Pokazany w Villa d`Este motocykl to bagger o nazwie Concept 101. Projekt powstał przy współpracy ze studiem Roland Sands Design. Firma ta od jakiegoś czasu mocno angażuje się w projekty BMW Motorrad.

Skąd wzięła się nazwa? Nawiązuje ona do pojemności silnika liczonej w systemie imperialnym. W systemie metrycznym, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, wynosi ona 1649 cm3. Znawcy tematu szybko zorientują się, że sercem tego motocykla jest silnik pochodzący z serii BMW K1600.

Bawarski producent przedstawia ten model jako połączenie elegancji, mocy i luksusu na dwóch kółkach. Jest to typowy bagger, w którym wykorzystano materiały takie jak włókno węglowe, drewno, szczotkowane aluminium czy czarna skóra.

Jeżeli model pojawi się w produkcji, to z pewnością będzie on walczył z mocną konkurencją za wielką wodą, czyli Hondą F6B czy Harley-Davidson Road Glide.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze