Koncepcyjna Multipla zadziwia

Łatwo wyobrażać sobie pojazdy, które w rzeczywistości nigdy nie istniały i wyglądają przedziwnie, trochę trudniej na miejsce realnie istniejącego samochodu wyobrazić sobie jego dziwnego następcę... a koncepcyjny Fiat Multipla naprawdę jest dziwny...

Multipla jak… dorożka
fot. Gadżetomania

Nowego Fiata na konkurs Canadian Auto Show zaprojektował włoski projektant Andea Spaggiari – dziwne konstrukcyjnie auto ma swoją żywą  kolorystyką nawiązywać do włoskiej flagi? Czy jednak patrząc na to dziwactwo zrozumiemy symbolikę kolorów czerwonego i zielonego?

Struktura szkieletowa samochodu oparta jest na innowacyjnym  E.F.S. (External Frame Structure) – tak zresztą nazwany jest projekt nowej Multipli. E.F.S. pomieści aż 6 osób, posiada również aż 4 silniki – każdy silnik umiejscowiony jest w kole! Jednostki, oczywiście nie benzynowe, zasilane są poprzez wodorowe ogniwa paliwowe.

Samochód podzielono na dwie części – zewnętrzną kabinę oraz wewnętrzną kapsułę. Ponieważ E.F.S. to jednak projekt nowy, trudno powiedzieć jakie funkcjonalności kryją się pod tymi częściami.

Przyznam szczerze, że wielką miłośniczką dotychczasowych modeli Multipla nie byłam, jeśli w produkcji pojawi się ten nowy, niestety raczej nią nie zostanę.

Źródło: gadzetomania.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze