Kolorowa Tesla – kolejne modne dzieło sztuki?

Tesla idzie w ślady BMW - producent we współpracy z Laurence Gartel'em stworzył artystyczną wizję swojego modelu Roadster. W przypadku tego samochodu warto jednak odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie - czy to jeszcze sztuka czy już kicz?

fot. Tesla

Tego typu samochody ostatnio na rynku motoryzacyjnym pojawiają się w coraz większej liczbie – były już kolorowe Audi A1, różnego rodzaju BMW, MINI, był również Citroen Survolt Art Car. Nietrudno zauważyć artystyczny trend wśród producentów. Do grupy „kulturalnych” samochodów teraz dołącza Tesla.

Producent samochodów elektrycznych zlecił amerykańskiemu artyście – Laurence Gartel’owi pomalowanie Tesli Roadster – w ten własnie sposób powstał elektryczny supersamochód pokryty różnymi dziwnymi motywami malarskimi – z jednej strony dominują kolorowe pasy, z innej znowuż przeróżne motywy filmowe – a tak naprawdę nie do końca wiadomo o co chodzi. Trudno stwierdzić, czy wszystko trzyma się całości. Jednemu może się to podobać, innemu nie. Czyli jak to już w przypadku sztuki bywa – każde dzieło ma swoich zwolenników i przeciwników.

Nam jednak malowanie bardziej przypomina zwyczajny kamuflaż, niż prawdziwe dzieło sztuki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze