Kolizja z autobusem, autor nagrania prosi o radę

Pewien kierowca miał nieprzyjemną przygodę z autobusem miejskim, którą nagrał na kamerę. Nie jest pewien kto w tej sytuacji zawinił i chce poznać opinie na ten temat.

Autor nagrania wyjeżdżał z drogi podporządkowanej na główną, na której prawym pasie stał autobus. Kiedy autor ruszył, drugi autobus poruszający się środkowym pasem zaczął zmieniać go na prawy i w trakcie tego manewru uderzył w samochód.

Obejrzycie uważnie nagranie z tej sytuacji. Kto według was zawinił? Odpowiedź poniżej.

Wina leży po stronie autora nagrania. Manewr kierowcy autobusu był nieostrożny i niepotrzebny, mógł on bez problemu umożliwić autu bezpieczne wyjechanie z drogi podporządkowanej. Ale nie miał takiego obowiązku, a linia w tym miejscu jest przerywana. Autobus mógł zmienić pas w dowolnym momencie, a autor nagrania miał obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym pojazdom.

Najnowsze

Nietypowa kolizja dwóch taksówek

Wyłączona sygnalizacja świetlna potrafi sprawić trochę kłopotów niejednemu kierowcy. Tym razem sprawiła nawet kierowcom zawodowym.

Do kolizji doszło na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. Auto z kamerą jechało drogą z pierwszeństwem, kiedy na skrzyżowaniu z lewej strony nadjechała inna taksówka i uderzyła pierwszy samochód w bok.

Według opisu autora nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu, ale auta nadają się do kasacji. My za to nie możemy zrozumieć jak sprawca mógł wjechać na skrzyżowanie i w żaden sposób nie zareagować na widok drugiego pojazdu.

Najnowsze

Wyprzedzał inne pojazdy jak samobójca

Samochodowa kamera zarejestrowała jeden z najbardziej niebezpiecznych typów kierowcy – takiego, który z pełnym rozmysłem wyprzedza na czołówkę.

Wyjątkowo nieprzyjemnym i stresującym momentem na drodze jest ten, kiedy zauważamy, że kierowca z naprzeciwka wyprzedza na czołówkę i musimy ratować się zjechaniem na pobocze, aby uniknąć poważnego wypadku. Zwykle do takich sytuacji dochodzi w momencie, kiedy kierujący źle oceni odległość, możliwości swojego samochodu albo rozpocznie manewr nie mając odpowiedniej widoczności.

Kierowca na tym nagraniu robi coś znacznie gorszego – on widzi, że z naprzeciwka jadą inne pojazdy, a pomimo tego wyprzedza. Jest przekonany, że zjadą na pobocze i zrobią mu miejsce. Jak według was powinno się karać za takie wyjątkowo niebezpieczne i bezczelne zachowanie?

Najnowsze

Wystraszył się policji i doprowadził do kolizji

Moment, w którym policja łapie cię na gorącym uczynku zawsze jest stresujący. Ten kierowca wręcz spanikował.

Kierujący czerwonym sedanem po kolei wyprzedzał inne samochody nie zważając na przykład na ciągłą linię. Jest też prawdopodobne, że przekraczał przy tym dozwoloną prędkość.

Trudno się dziwić, że się przestraszył na widok jadącego za nim na sygnale nieoznakowanego radiowozu. Przestraszył tak bardzo, że uderzył w samochód, który właśnie wyprzedzał.

Najnowsze

Volkswagen T-Roc R jedzie do Genewy

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Volkswagen zaprezentuje nową, topową wersję swojego crossovera. T-Roc R to kolejny sportowy model Volkswagena spod znaku R.

T-Roc R wyróżnia się nie tylko świetnymi osiągami – sportowe cechy topowej wersji podkreśla sportowy design na zewnątrz auta i w kabinie. Model został opracowany i stworzony przez dział Volkswagen R. Auto było testowane, między innymi, na legendarnej Północnej Pętli toru Nürburgring. Nad uzyskaniem jak najlepszych właściwości jezdnych czuwali Petter Solberg – rajdowy i rallycrossowy mistrz świata oraz Benjamin Leuchter – fabryczny kierowca wyścigowy Volkswagena.

Model T-Roc pojawił się w gamie Volkswagena pod koniec 2017 roku i rzekonał do siebie już wielu klientów. Od momentu wprowadzenia go na rynek na świecie sprzedano już około 200.000 egzemplarzy tego modelu.

Najnowsze